OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia

OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Real Madryt

Real Madryt poinformował o obniżce wynagrodzeń w klubie.

„Zawodnicy i trenerzy drużyn piłkarskiej i koszykarskiej wraz z osobami piastującymi stanowiska dyrektorskie zgodzili się dobrowolnie obniżyć swoje wynagrodzenia za ten rok o 10-20 procent. Ostateczny procent będzie zależeć od okoliczności mających wpływ na zakończenie sezonu 2019/2020.

Decyzja podjęta przez zawodników, trenerów i dyrektorów pozwala uniknąć traumatycznych środków działania wobec innych pracowników klubu i przyczyni się do realizacji celów ekonomicznych zagrożonych spadkiem dochodów. Te wynikają z zawieszenia rozgrywek” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Real, który podziękował osobom akceptującym cięcia.

Klub z Santiago Bernabéu poinformował o obniżkach w skali całego roku. Podkreślmy, że wiele klubów zmniejsza wynagrodzenia w wyższym procencie, ale - przynajmniej na razie - na miesiąc lub do momentu unormowania się niekorzystnej sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa.

Real złożył jednocześnie serdeczne życzenia osobom zakażonym koronawirusem oraz wyraził wdzięczność tym, którzy walczą z pandemią.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie” Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy