OFICJALNIE: Real Madryt ogłasza transferowy hit. Aurelién Tchouaméni zagra w „Królewskich”

2022-06-11 13:40:43; Aktualizacja: 2 lata temu
OFICJALNIE: Real Madryt ogłasza transferowy hit. Aurelién Tchouaméni zagra w „Królewskich” Fot. Sipa / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Real Madryt

Aurelién Tchouaméni przechodzi na zasadzie transferu definitywnego z AS Monaco do Realu Madryt.

Aktualny mistrz Hiszpanii skupił się całkowicie na rozmowach z klubem z Księstwa po zakończonych fiaskiem negocjacjach z Kylianem Mbappé.

Ekipa z Estadio Santiago Bernabéu rywalizowała bardzo długo o względy defensywnego pomocnika z Liverpoolem. Później szyki próbowało jej jeszcze pokrzyżować Paris Saint-Germain, ale dołączyło zbyt późno do wyścigu i nie skłoniło piłkarza do zmiany nastawienia.

Dzięki temu Real Madryt mógł spokojnie dopiąć ostatnie formalności z AS Monaco i właśnie ogłosił sfinalizowanie całej operacji.

Aurelién Tchouaméni przechodzi do ekipy z Półwyspu Iberyjskiego na zasadzie transferu definitywnego za 80 milionów euro kwoty podstawowej oraz 20 milionów euro zawartych w formie dodatków, z czego połowa ma być stosunkowo łatwa do osiągnięcia.

Ponadto zwycięzca Ligi Mistrzów wziął na siebie opłacenia 19-procentowego podatku od zysku kapitałowego, który klub z Ligue 1, z racji uznawania Księstwa Monako przez Hiszpanię za raj podatkowy, musiałoby uiścić w tamtejszym urzędzie skarbowym.

Sam piłkarz podpisze z nowym pracodawcą kontrakt do 30 czerwca 2028 roku po przejściu obligatoryjnych testów medycznych zaplanowanych na wtorek 14 czerwca.

Tego samego dnia odbędzie się oficjalna konferencja prasowa z udziałem 22-letniego zawodnika.

Defensywny pomocnik rozpoczynał swoją karierę w barwach Girondins de Bordeaux, z którego przeniósł się do AS Monaco w styczniu 2020 roku za łączną sumę opiewającą na 20 milionów euro.

Od tego czasu wystąpił w 95 spotkaniach, notując w nich osiem trafień i siedem asyst.