OFICJALNIE: Real Sociedad nagrodził przyszłościowego wychowanka nowym kontraktem

OFICJALNIE: Real Sociedad nagrodził przyszłościowego wychowanka nowym kontraktem
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Real Sociedad

Real Sociedad wystosował oficjalny komunikat o podpisaniu nowej umowy ze swoim wychowankiem, Pablo Marínem.

Ofensywny pomocnik to jedna z nadziei na dalszą przyszłość dla klubu z Estadio Anoeta. 19-latek od najmłodszych lat uczęszczał do szkółki w San Sebastián. Cierpliwe dążenie do celu zostało zwieńczone wieloletnim kontraktem, który od teraz traci ważność dopiero wraz z końcem sezonu 2026/2027.

W oczach trenera Imanola Alguacila, jego asystentów, jak i całego zarządu Pablo Marín spełnia wszystkie podstawowe oczekiwania, aby regularnie stanowił część seniorskiej drużyny i wykuwał swój potencjał. W bieżącej kampanii już pięciokrotnie meldował się w LaLidze oraz Lidze Europy, z czego dwukrotnie w pierwszej jedenastce.

Początek przygody reprezentanta Hiszpanii U-19 przedstawia się obiecująco. Zawodnik zebrał bardzo dobre noty za udział w spotkaniu z Omonią Nikozja oraz Realem Betis. Ta próbka potwierdziła tylko u władz „Biało-Niebieskich”, że dojrzewająca boiskowa „dziesiątka” zasługuje na pokaźny kredyt zaufania.

Przez ostatnie lata Marín spełniał się w drugiej, a następnie pierwszej drużynie rezerw. W poprzednim sezonie na czwartym szczeblu rozgrywek ligowych strzelił siedem goli w 16 meczach.

Zawodnik dużo wcześniej imponował swoją produktywnością i efektownością, lecz pojawiały się wątpliwości co do jego fizycznej kondycji, przez co jego obecność w pierwszej drużynie nie była możliwa. Wykresy w tym kontekście uległy jednak znacznej poprawie i nastolatek może częściej angażować się w akcje.

Kibice mają nadzieję, że talent Marína wykiełkuje w podobnej proporcji, jak chociażby u Mikela Oyarzabala czy Martína Zubimendiego.

Real Sociedad zajmuje obecnie trzecią pozycję w hiszpańskiej elicie, a na wiosnę zagra w fazie pucharowej Ligi Europy od 1/8 finału.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy