OFICJALNIE: Red Bull Salzburg mistrzem Austrii 2021/2022

OFICJALNIE: Red Bull Salzburg mistrzem Austrii 2021/2022 fot. Yuri Turkov / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Transfery.info

Red Bull Salzburg pokonał przed własną publicznością Austrię Wiedeń aż 5-0, dzięki czemu już w niedzielę mógł świętować zdobycie krajowego mistrzostwa. To dla niego dziewiąty tytuł z rzędu.

System rozgrywkowy w Austrii zakłada podział na fazę zasadniczą, po której powstają dwie grupy walczące kolejno o mistrzostwo oraz utrzymanie na najwyższym poziomie. Towarzyszy temu redukcja punktów o połowę, zatem końcówka sezonu zwiastowała kibicom dodatkowe emocje.

Od początku bieżącej kampanii Red Bull Salzburg pewnym krokiem zmierzał po krajowy tytuł. Drużyna prezentowała świetną dyspozycję, co potwierdzają również jej wyniki w rozgrywkach Ligi Mistrzów, gdzie doszła do fazy pucharowej i uległa w dwumeczu z Bayernem Monachium.

Red Bull Salzburg po raz kolejny potwierdził dominację na krajowym podwórku. W niedzielę pokonał na własnym terenie Austrię Wiedeń aż 5-0 i mógł świętować mistrzostwo na cztery kolejki przed końcem sezonu.

To dla „Byków” dziewiąty tytuł z rzędu, a także trzynasty w całej klubowej historii. Sukcesywnie goni w tym zestawieniu Rapid Wiedeń i Austrię Wiedeń, które zdobywały kolejno 32 i 24 krajowe mistrzostwa.

Dumny z osiągnięcia swoich podopiecznych był trener Matthias Jaissle, który sugerował, że w bieżącej kampanii Salzburg nie był oczywistym faworytem do końcowego triumfu.

- Czuję ogromne emocje, to naprawdę wspaniałe uczucie. Odczuwam pewną ulgę. Wywieram na siebie sporą presję. Nagrodziliśmy się dziś za brutalnie wysoki wysiłek, jaki włożyliśmy w cały sezon. Nie jest to oczywiste, biorąc pod uwagę to, co wydarzyło się latem. Nie wszyscy sądzili, że nam się to uda. Dlatego jesteśmy bardzo, bardzo szczęśliwi – powiedział Jaissle.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy