OFICJALNIE: Red Bull Salzburg mistrzem Austrii 2021/2022

OFICJALNIE: Red Bull Salzburg mistrzem Austrii 2021/2022 fot. Yuri Turkov / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Transfery.info

Red Bull Salzburg pokonał przed własną publicznością Austrię Wiedeń aż 5-0, dzięki czemu już w niedzielę mógł świętować zdobycie krajowego mistrzostwa. To dla niego dziewiąty tytuł z rzędu.

System rozgrywkowy w Austrii zakłada podział na fazę zasadniczą, po której powstają dwie grupy walczące kolejno o mistrzostwo oraz utrzymanie na najwyższym poziomie. Towarzyszy temu redukcja punktów o połowę, zatem końcówka sezonu zwiastowała kibicom dodatkowe emocje.

Od początku bieżącej kampanii Red Bull Salzburg pewnym krokiem zmierzał po krajowy tytuł. Drużyna prezentowała świetną dyspozycję, co potwierdzają również jej wyniki w rozgrywkach Ligi Mistrzów, gdzie doszła do fazy pucharowej i uległa w dwumeczu z Bayernem Monachium.

Red Bull Salzburg po raz kolejny potwierdził dominację na krajowym podwórku. W niedzielę pokonał na własnym terenie Austrię Wiedeń aż 5-0 i mógł świętować mistrzostwo na cztery kolejki przed końcem sezonu.

To dla „Byków” dziewiąty tytuł z rzędu, a także trzynasty w całej klubowej historii. Sukcesywnie goni w tym zestawieniu Rapid Wiedeń i Austrię Wiedeń, które zdobywały kolejno 32 i 24 krajowe mistrzostwa.

Dumny z osiągnięcia swoich podopiecznych był trener Matthias Jaissle, który sugerował, że w bieżącej kampanii Salzburg nie był oczywistym faworytem do końcowego triumfu.

- Czuję ogromne emocje, to naprawdę wspaniałe uczucie. Odczuwam pewną ulgę. Wywieram na siebie sporą presję. Nagrodziliśmy się dziś za brutalnie wysoki wysiłek, jaki włożyliśmy w cały sezon. Nie jest to oczywiste, biorąc pod uwagę to, co wydarzyło się latem. Nie wszyscy sądzili, że nam się to uda. Dlatego jesteśmy bardzo, bardzo szczęśliwi – powiedział Jaissle.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy