OFICJALNIE: Red Bull Salzburg z najdroższym transferem w historii austriackiego futbolu. Perełka z Francji!

OFICJALNIE: Red Bull Salzburg z najdroższym transferem w historii austriackiego futbolu. Perełka z Francji! fot. Red Bull Salzburg
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: FC Red Bull Salzburg

Red Bull Salzburg poinformował o rekordowym transferze francuskiego pomocnika Lucasa Gourna-Douatha z Saint-Étienne.

Austriacki klub należący do spółki parającej się produkcją napojów energetycznych sfinalizował przyszłościowy ruch, zapewniając sobie usługi wychowanka US Torcy.

„Die Bullen” za angaż Francuza zapłacili 13 milionów euro, wiążąc się z nim pięcioletnim kontraktem.

Tym samym hegemon austriackiej Bundesligi wygrywa walkę o obiecującego defensywnego pomocnika z kilkoma dużymi markami, takimi jak Atalanta, Brighton czy Southampton.

18-latek przed oficjalnym potwierdzeniem przeprowadzki pożegnał się z drużyną „Les Verts”, dziękując przy okazji za okazane mu przez ostatnie lata wsparcie.

„Dziękuję wszystkim, którzy pozwolili mi być osobą, którą jestem dzisiaj. Moim wychowawcom, ludziom w klubie, sztabowi, trenerom, kolegom z drużyny… Dziękuję klubowi za danie mi szansy na spełnienie moich marzeń. Nigdy cię nie zapomnę, powodzenia na przyszłość i dziękuję za wszystko” - czytamy we wpisie opublikowanym na Instagramie piłkarza.

Lucas Gourna-Douath na przestrzeni dwóch ostatnich sezonów był wyróżniającą się postacią w ekipie z Loary. Mimo młodego wieku zawodnik grający na „szóstce” imponował dużą dojrzałością na boisku, co pomogło mu w samej Ligue 1 uzbierać już 61 występów.

Dla Salzburga to rekord transferowy, a jednocześnie oczywiście największy zakup w historii austriackiej Bundesligi. Nieznacznie mniej wydano w 2020 roku za Brendana Aaronsona - około 12,5 miliona euro przelano na konto Philadelpii Union. Jak to był trafiony biznes, świadczy sprzedaż Amerykanina w trwającym oknie za prawie 33 miliony euro (to obecny rekord transferu wychodzącego dla Austriaków) do Leeds United. 

Nowy pracodawca swoimi ruchami transferowymi w tym oknie umacnia swoją i tak dominującą w lidze kadrę. Do tej pory drużyna z Red Bull Arena zakontraktowała Strahinje Pavlovicia, Fernando i Karima Konaté, który od razu udał się wypożyczenie do FC Liefering, czyli de facto rezerw Salzburga.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy