OFICJALNIE: Reece James nie zagra w Mistrzostwach Świata
2022-10-15 22:03:25; Aktualizacja: 3 lata temu
Reece James nie pojedzie na Mistrzostwa Świata. Chelsea poinformowała, że odniesiony przez niego uraz kolana wymaga dwumiesięcznej rekonwalescencji.
Wszechstronny zawodnik prezentował się bardzo solidnie w klubowych oraz międzynarodowych zmaganiach na obecnym etapie sezonu i dlatego mógł czuć się pewniakiem do otrzymania powołania ze strony Garetha Southgate'a na nadchodzący mundial.
Reprezentant Anglii nie dokończył jednak ostatniego spotkania w Lidze Mistrzów przeciwko Milanowi (2:0) ze względu na nabawienie się kontuzji kolana i już początkowe rokowania wskazywały na to, że może mieć on olbrzymie kłopoty z tym, by powrócić do pełnej sprawności przed startem Mistrzostw Świata.
Niektóre media sugerowały nawet, że 22-letni piłkarz będzie musiał poddać się operacji i wypadnie z kadry Chelsea na znacznie dłuższy okres.Popularne
Ten czarny scenariusz na szczęście się nie sprawdzi, ale z komunikatu opublikowanego przez „The Blues” na temat stanu zdrowia prawego obrońcy wynika jasno, że nadchodzący turniej obejrzy z pozycji widza.
„Po kontuzji kolana odniesionej podczas naszego wyjazdowego meczu z AC Milan, Reece został poddany ogólnemu leczeniu w dziale medycznym Chelsea i odwiedził w ten weekend specjalistę.
Po konsultacjach między wszystkimi stronami uznano, że przejdzie on teraz program rehabilitacji i będzie nieobecny przez osiem tygodni” - napisano w oświadczeniu.
W tej sytuacji James mógłby na mundialu zagrać ewentualnie dopiero w fazie pucharowej. Dlatego też wysłanie mu powołania wydaje się bardzo mało prawdopodobne.
Selekcjoner Gareth Southgate ma w związku z tym poważny problem do przezwyciężenia z obsadzeniem pozycji prawego obrońcy lub wahadłowego, ponieważ nie tak dawno operacji pachwiny został poddany Kyle Walker i na dziś trudno jeszcze wyrokować, czy będzie on zdolny do gry na mistrzostwach.
W efekcie opiekun angielskiej kadry może zostać zmuszony do postawienia na Kierana Trippiera z Newcastle United czy Trenta Alexandra-Arnolda z Liverpoolu. Ten drugi także zmaga się z urazem, ale powinien wkrótce wrócić do rywalizacji.










![Wejście smoka! Oskar Pietuszewski z wymarzonym debiutem w FC Porto [WIDEO]](img/photos/114641/170x113/pietuszewski.jpg)

![Zwycięski marsz przerwany. FC Barcelona gubi punkty w San Sebastian [WIDEO]](img/photos/107093/170x113/hansi-flick.jpg)
![Senegal mistrzem Afryki po raz drugi. Wygrana w cieniu skandalu [WIDEO]](img/photos/114171/170x113/senegal.jpg)

![Skandal w finale Pucharu Narodów Afryki. Piłkarze Senegalu zeszli z boiska [WIDEO]](img/photos/114640/170x113/xyz.jpg)



![„Nie stać nas na niego”. Lider Ekstraklasy nie ogłosi hitowego transferu czterokrotnego mistrza kraju [POTWIERDZONE]](img/photos/114087/90x60/marko-tolic.jpg)


![Złoty But: Harry Kane odrywa się od Erlinga Brauta Haalanda [TOP 15]](img/photos/111441/90x60/harry-kane.jpg)


![„Nie stać nas na niego”. Lider Ekstraklasy nie ogłosi hitowego transferu czterokrotnego mistrza kraju [POTWIERDZONE]](img/photos/114087/170x113/marko-tolic.jpg)






