OFICJALNIE: Rekord transferowy ligi paragwajskiej

OFICJALNIE: Rekord transferowy ligi paragwajskiej
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Olimpia Asunción

Paragwajska Olimpia Asunción dokonała istotnego wzmocnienia składu, sprowadzając Alejandro Silvę.

Czterokrotny reprezentant Urugwaju, występujący na prawym skrzydle, zasilił szeregi stołecznego zespołu za kwotę w okolicach czterech milionów dolarów, co czyni go najdroższym piłkarzem, jaki kiedykolwiek został sprowadzony przez klub paragwajskiej ekstraklasy. Dodatkowo to największy transfer w historii Montreal Impact.

29-latek w minionym sezonie reprezentował barwy właśnie kanadyjskiego Impact, dla którego udało mu się strzelić w minionym sezonie pięć bramek na boiskach Major League Soccer. Jego klub nie zdołał jednak awansować do fazy play-off zmagań o mistrzostwo MLS.

Sprowadzenie zawodnika wiąże się z chęcią dobrego zaprezentowania się przez Olimpię w Copa Libertadores w nadchodzącym sezonie. Paragwajczycy w fazie grupowej zmierzą się z peruwiańskim Sportingiem Cristal, argentyńskim Godoy Cruz oraz chilijskim Universidad de Concepción.

Dla Silvy nie będzie to pierwsza przygoda z drużyną z Asuncion. W przeszłości występował w niej bowiem w latach 2012-2014 oraz na wypożyczeniu w sezonie 2015/2016.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy