OFICJALNIE: Rekord transferowy New York City FC

 OFICJALNIE: Rekord transferowy New York City FC
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: New York City FC

New York City FC ogłosił pozyskanie nowego piłkarza. Alexandru Mitriță przeniósł się do Stanów Zjednoczonych z Universitatea Craiova.

23-letni ofensywny pomocnik lub napastnik został tym samym bohaterem największego transferu w historii klubu z Nowego Jorku (a przy okazji trzeciego największego nabytku w historii Major League Soccer tylko za Gonzalo Martínezem i Ezequielem Barco). Na konto Craiovy powędruje bowiem aż osiem milionów euro. Wcześniej NYCFC raczej unikał dużych gotówkowych transakcji, szukając gwiazd europejskich boisk z wygasającymi umowami, jak Frank Lampard, Andrea Pirlo czy David Villa.

Jednocześnie jest to największa sprzedaż dla rumuńskiego klubu, który dotychczas najwięcej zainkasował za Andreia Ivana, gdy ten latem 2017 roku odszedł do Krasnodaru. Rosjanie wyłożyli trzy miliony euro.

Mitriţă do Craiovy trafił w 2017 roku najpierw na wypożyczenie z Pescary, potem już definitywnie za ponad 700 tysięcy euro. Szybko stał się liderem ofensywy zespołu. W trwającym sezonie zdążył w 16 meczach ligowych strzelić 12 bramek i zaliczyć cztery asysty.

- MLS jest bardzo mocną ligą. W innym przypadku bym tutaj nie trafił. Nie chcę mówić zbyt wiele o bramkach i celach - wolę zobaczyć, jak wygląda sytuacja. Chcę krok po kroku dać wszystko z siebie w każdym meczu - powiedział Rumun.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy