OFICJALNIE: Rekordowa inwestycja FC Cincinnati. Drugi najdroższy piłkarz w historii MLS

OFICJALNIE: Rekordowa inwestycja FC Cincinnati. Drugi najdroższy piłkarz w historii MLS fot. A.PAES / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: São Paulo FC | Bruno Andrade

Brenner przejdzie na zasadzie transferu definitywnego z São Paulo do FC Cincinnati.

Przedstawiciele „Tricolor Paulista” poinformowali za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej o dojściu do pełnego porozumienia z amerykańskim klubem w kwestii pozyskania przez nich ich wychowanka - Brennera Souzy da Silvy.

Utalentowany napastnik ma przeprowadzić się z Ameryki Południowej do Ameryki Północnej po rozegraniu ligowego meczu przeciwko Ceará i następnie związać się długoterminowym kontraktem z nowym pracodawcą.

Bruno Andrade z Goal.com przekonuje, że 21-letni zawodnik trafił do FC Cincinnati za rekordową sumę dla zespołu z Major League Soccer opiewającą na 13 milionów dolarów (około 10,78 miliona euro), która w przeszłości będzie mogła jeszcze wzrosnąć o łatwy do osiągnięcia bonus wynoszący dwa miliony dolarów (około 1,66 miliona euro).

Tym samym łączna kwota transferu byłego młodzieżowego reprezentanta Brazylii wyniesie 15 milionów dolarów (około 12,44 miliona euro), co będzie oznaczało dokonanie drugiego największego zakupu w całej MLS.

Za większe pieniądze do najwyższej klasy rozgrywkowej w Stanach Zjednoczonych przybył tylko Gonzalo „Pity” Martínez - 14,5 miliona euro do Atlanty United z River Plate w styczniu 2019 roku.

Brenner rozegrał do tej pory 74 spotkania, w których zdobył 26 bramek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy