OFICJALNIE: Rekordowy kontrakt na transmisje Premier League. W puli... 6,7 miliarda funtów!

2023-12-04 22:58:19; Aktualizacja: 6 miesięcy temu
OFICJALNIE: Rekordowy kontrakt na transmisje Premier League. W puli... 6,7 miliarda funtów! Fot. rafapress / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Sky Sports | BBC Sport | TNT Sport

Zakończył się przetarg na transmitowanie meczów Premier League. Padł on łupem duetu Sky Sports i TNT Sports. Ponadto BBC utrzymało prawo do pokazywania skrótów. Nowy kontrakt na lata 2025-2029 opiewa na rekordowe 6,7 miliarda funtów.

Zakończenie negocjacji dotyczących relacjonowania spotkań angielskiej elity w latach 2025-2029 nie przyniósło nam żadnego zaskakującego rozstrzygnięcia.

Sky Sports utrzymało większościowych pakiet rozgrywek - spotkanie sobotnie z 18:30 i wszystkie niedzielne. Z kolei mniejszościowy trafił w ręce TNT Sports - spotkanie sobotnie z 13:30.

Ponadto stacja BBC zachowała prawo do pokazywania skrótów sobotnich i niedzielnych meczów.

Bez zmian pozostała sprawa braku transmisji z sobotnich pojedynków zaplanowanych godzinę 16:00, które we wskazanym okresie angielscy fani będą mogli obejrzeć jedynie z wysokości trybun.

Wynika to z obowiązującego archaicznego przepisu, mającego chronić kluby przed odejściem kibiców, którzy wybieraliby obejrzenie pojedynku w telewizji w momencie popularyzowania tego sposobu relacji.

Mimo to umowa telewizyjna opiewa na rekordową kwotę w wysokości 6,7 miliarda funtów. Oznacza to, że zespoły rywalizujące w Premier League otrzymają do podziału o... 1,5 miliarda funtów więcej niż obecnie.

Żadne inne czołowe ligowe rozgrywki nie mogą pod tym względem równać się z angielską elitą.