OFICJALNIE: Rekordowy transfer obrońcy w Belgii

OFICJALNIE: Rekordowy transfer obrońcy w Belgii
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RSC Anderlecht

Przedstawiciele Anderlechtu w ostatnim dniu sierpnia sfinalizowali zakup najdroższego defensora w historii Jupiler Pro League.

Ekipa ze Stade Constant Vanden Stock zdążyła dopiąć wszystkie formalności związane z pozyskaniem Bubacarra Sanneha z FC Midtjylland.

Środkowy obrońca przeniósł się do Anderlechtu na zasadzie transferu definitywnego i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2023 roku.

Reprezentant Gambii trafił do belgijskiego zespołu za osiem milionów euro i tym samym stał się najdroższym obrońcą i drugim najdroższym zawodnikiem sprowadzonym do tamtejszej ekstraklasy.

Do tej pory bohaterem największego transferu w gronie defensorów mógł się pochwalić Victor Ramos, który w sierpniu 2009 roku zasilił szeregi Standard Liège za cztery miliony euro. Z kolei najbardziej wartościowym graczem sprowadzony do Jupiler Pro League pozostaje Nicolae Stanciu kupiony przez Anderlecht przed dwoma laty z FCSB za 8,2 miliona euro.

Warto także dodać, że Bubacarr Sanneh ustanowił rekord sprzedażowy FC Midtjylland. Przed jego odejściem „Wilki” zarobiły najwięcej na sprzedaży Alexandera Sörlotha, który w połowie minionego sezonu przeniósł się do Crystal Palace za 7,8 miliona euro.

Gambijczyk całą swoją dotychczasową seniorską karierę spędził w Danii, gdzie najpierw reprezentował barwy AC Horsens. W szeregach tej drużyny prezentował się na tyle dobrze, że na początku tego roku przeniósł się do ekipy z MCH Areny i od tego czasu rozegrał dla niej 22 spotkania, w których trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy