OFICJALNIE: Rekordowy transfer obrońcy w Belgii

OFICJALNIE: Rekordowy transfer obrońcy w Belgii fot.
Norbert Bożejewicz
Źródło: RSC Anderlecht

Przedstawiciele Anderlechtu w ostatnim dniu sierpnia sfinalizowali zakup najdroższego defensora w historii Jupiler Pro League.

Ekipa ze Stade Constant Vanden Stock zdążyła dopiąć wszystkie formalności związane z pozyskaniem Bubacarra Sanneha z FC Midtjylland.

Środkowy obrońca przeniósł się do Anderlechtu na zasadzie transferu definitywnego i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2023 roku.

Reprezentant Gambii trafił do belgijskiego zespołu za osiem milionów euro i tym samym stał się najdroższym obrońcą i drugim najdroższym zawodnikiem sprowadzonym do tamtejszej ekstraklasy.

Do tej pory bohaterem największego transferu w gronie defensorów mógł się pochwalić Victor Ramos, który w sierpniu 2009 roku zasilił szeregi Standard Liège za cztery miliony euro. Z kolei najbardziej wartościowym graczem sprowadzony do Jupiler Pro League pozostaje Nicolae Stanciu kupiony przez Anderlecht przed dwoma laty z FCSB za 8,2 miliona euro.

Warto także dodać, że Bubacarr Sanneh ustanowił rekord sprzedażowy FC Midtjylland. Przed jego odejściem „Wilki” zarobiły najwięcej na sprzedaży Alexandera Sörlotha, który w połowie minionego sezonu przeniósł się do Crystal Palace za 7,8 miliona euro.

Gambijczyk całą swoją dotychczasową seniorską karierę spędził w Danii, gdzie najpierw reprezentował barwy AC Horsens. W szeregach tej drużyny prezentował się na tyle dobrze, że na początku tego roku przeniósł się do ekipy z MCH Areny i od tego czasu rozegrał dla niej 22 spotkania, w których trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy