OFICJALNIE: Rekordowy transfer Olympique’u Lyon na ostatniej prostej

OFICJALNIE: Rekordowy transfer Olympique’u Lyon na ostatniej prostej
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Olympique Lyon | L’Équipe | RMC Sport

Jeff Reine-Adélaïde wkrótce przeniesie się z Angers do Olympique’u Lyon.

21-latek w 2015 roku dołączył do akademii młodzieżowej Arsenalu, gdzie jednak towarzyszyły mu powszechnie znane problemy z przebiciem się do pierwszego zespołu. Lekiem na to miał być krótkoterminowy powrót do ojczyzny. Tymczasem po półrocznym wypożyczeniu Angers zdecydowało się na transfer definitywny za „jedyne” 1,6 miliona euro, a „Kanonierzy” stracili niezwykle obiecującego zawodnika, który w tej chwili ma na swoim koncie sześć występów w reprezentacji Francji U-21.

Podczas zeszłego sezonu środkowy pomocnik mogący występować zarówno na skrzydle, jak i w ataku, po raz pierwszy w swojej karierze zyskał miano podstawowego zawodnika i tej szansy nie zmarnował. W 36 meczach strzelił trzy gole i zanotował tyle samo asyst, zostawiając tym samym po sobie dobre wrażenie.

Oczarowani jego występami działacze Olympique’u Lyon postanowili nie marnować czasu i przeszli do działania. Efektem tego jest wypracowanie warunków transferu. Według „L’Équipe” trzecia siła Ligue 1 za Jeffa Reine’a-Adélaïde’a zapłaci 25 milionów euro, a do kwoty tej w przyszłości będą mogły zostać doliczone bonusy w wysokości maksymalnie pięciu milionów euro. Ponadto Angers otrzyma 15% z sumy przyszłej operacji transferowej z udziałem 21-latka.

Tym samym dla obu klubów będzie to na ten moment rekordowa transakcja, bowiem „Les Scoïstes” najwięcej zainkasowali przy okazji sprzedaży Karla Toko Ekambiego i było to 18 milionów euro, zaś rekordowy transfer Joachima Andersena z zeszłego miesiąca do „Les Gones” początkowo pochłonąć 24 miliony euro (dodatkowe sześć może dojść w przyszłości).

Olympique Lyon poinformował, że zawodnik jeszcze dzisiaj przejdzie testy medyczne i jeśli nie wykażą one niczego niepokojącego, transfer stanie się faktem. Niemniej, z oficjalnym komunikatem „Olimpijczycy” chcą poczekać do zakończenia meczu pomiędzy oboma ekipami, który zostanie rozegrany w przyszły piątek.

Według RMC Sport dla Francuza przygotowano już kontrakt, który zwiąże go z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2024 roku.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy