OFICJALNIE: Rekordowy transfer Sheffield United. Mousset zasilił szeregi beniaminka Premier League

OFICJALNIE: Rekordowy transfer Sheffield United. Mousset zasilił szeregi beniaminka Premier League fot. Sheffield United
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sheffield United

Sheffield United po raz trzeci w tym oknie pobiło swój transferowy rekord. Jego szeregi zasilił Lys Mousset.

23-letni francuski napastnik podpisał z beniaminkiem Premier League kontrakt ważny do 30 czerwca 2022 roku. Bournemouth zarobi na jego sprzedaży 11 milionów euro.

Dla Sheffield to największa transakcja w historii. Przed obecnym oknem transferowy rekord angielskiego klubu wynosił pięć milionów euro. Jego działacze bili go już, sprowadzając do siebie Luke'a Freemana (5,6 miliona) oraz Calluma Robinsona (7,8 miliona). Teraz po raz pierwszy przekroczyli barierę 10 milionów.

Mousset występował w Bournemouth przez ostatnie trzy lata. W barwach „Wisienek” rozegrał 71 meczów (z reguły był rezerwowym), w których zdobył pięć bramek.

Do samej Anglii Mousset trafił z rodzimego Le Havre. Sezon 2015/2016 był dla niego najlepszy w dotychczasowej karierze. Atakujący zanotował 14 trafień w Ligue 2, do których dorzucił trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy