OFICJALNIE: Renato Sanches w PSG. Hit stał się faktem!

2022-08-04 19:28:58; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Renato Sanches w PSG. Hit stał się faktem! Fot. Paris Saint-Germain FC
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Paris Saint-Germain

Paris Saint-Germain potwierdziło długo wyczekiwany transfer Renato Sanchesa.

Pierwsze wzmianki na temat potencjalnej przeprowadzki Portugalczyka do stolicy Francji pojawiły się pod koniec maja, a oficjalne mianowanie Luísa Camposa nowym dyrektorem sportowym paryżan doprowadziło do przyśpieszenia całej sprawy.

Blisko 25-letni zawodnik porzucił plany dołączenia do Milanu i otworzył się na transfer wewnątrz Ligue 1.

PSG skusiło środkowego pomocnika lepszymi warunki finansowymi, dłuższym kontraktem, a ostatecznie w ocenie piłkarza również sam projekt był ciekawszy. Dzisiaj operacja stała się faktem.

Renato Sanches odszedł z Lille za około 15 milionów euro. Jego umowa obowiązuje do 30 czerwca 2027 roku.

W ten sposób utalentowany gracz po nieudanej przygodzie z Bayernem Monachium zyskuje możliwość udowodnienia swojej jakości w dużym klubie.

Jego dotychczasowy dorobek we francuskiej ekstraklasie prezentuje się następująco: 66 meczów, pięć goli oraz dziewięć asyst.

Dla ekipy z Parc des Princes to już czwarty letni nabytek. Wcześniej sprowadzeni zostali Vitinha, Hugo Ekitike oraz Nordi Mukiele. Oprócz tego Francuzi dokonali wykupu Nuno Mendesa.

Wiele wskazuje na to, że to nie koniec wzmocnień w wykonaniu obrońcy tytułu mistrzowskiego w Ligue 1. Celem jest pozyskanie jeszcze trzech zawodników.