OFICJALNIE: RFEF zareagował na wniosek Espanyolu w sprawie występu Roberta Lewandowskiego

OFICJALNIE: RFEF zareagował na wniosek Espanyolu w sprawie występu Roberta Lewandowskiego fot. Kanał Sportowy
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RFEF

Królewski Hiszpański Związek Piłki Nożnej odrzucił skargę Espanyolu wystosowaną w związku z występem zaliczonym przez Roberta Lewandowskiego w derbach Barcelony.

Komisja Dyscyplinarna uznała zachowanie kapitana reprezentacji Polski w meczu z Osasuną za znacząco odbiegające od przyjętych standardów i do jednomeczowego obligatoryjnego zawieszenia wynikającego z otrzymania dwóch żółtych kartek dołożyła mu jeszcze dwa spotkania dyskwalifikacji za rzekome gesty niezadowolenia wykonane przez napastnika w stosunku do sędziego prowadzącego pojedynek.

FC Barcelona odwołała się od tej dodatkowej kary do wszystkich możliwych organów i tuż przed zaplanowanym na 31 grudnia starciem z Espanyolem otrzymała pozytywną wiadomość ze strony Centralnego Sądu do spraw Spornych o zawieszeniu wykonania sankcji wobec napastnika do czasu wydania werdyktu w tej kwestii przez Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu w Lozannie.

Dzięki temu Robert Lewandowski zagrał w derbowym pojedynku z „Blanquiazules” (1:1). Nie wyróżnił się w nim niczym szczególnym, ale mimo to władze rywala „Dumy Katalonii” złożyły stosowne skargi na przeciwnika do Królewskiego Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej.

Pierwsza z nich dotycząca zablokowania występu 34-latka została odrzucona i teraz to samo stało się z kolejną, w której Espanyol domagał się ukarania ekipy z Camp Nou i powtórzenia meczu lub przyznania walkowera.

Komitet Rozgrywkowy RFEF uznał wniosek przedstawiony przez klub z Barcelony jako bezzasadny i w całości go odrzucił.

W tej sytuacji kapitan reprezentacji Polski będzie musiał odbyć całość nałożonej na niego kary i po opuszczeniu pojedynku ligowego z Atlético Madryt (1:0) nie zagra jeszcze z Getafe oraz Gironą.

W międzyczasie będzie mógł jednak liczyć na grę w Superpucharze i Pucharze Hiszpanii, ponieważ spotkania w ramach tych rozgrywek nie wliczają się do nałożonej dla niego kary.

Lewandowski powróci do rywalizacji o punkty w LaLidze w dniu 1 lutego, kiedy to „Dumę Katalonii” czeka wyjazdowe starcie z Betisem (godzina 21:00).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy