OFICJALNIE: Rigoni odchodzi z Sampdorii

OFICJALNIE: Rigoni odchodzi z Sampdorii
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sampdoria | Zenit Sankt Petersburg

UC Sampdoria poinformowała o odejściu Emiliano Rigoniego.

Ekipa z Genui jeszcze pół roku mocno zabiegała o angaż Argentyńczyka, aż finalnie dopiero drugiego września zapewniła sobie jego usługi, dochodząc do porozumienia z Zenitem Sankt Petersburg. Wówczas klubu ustaliły warunki wypożyczenia z obowiązkiem kupna po rozegraniu przez zawodnika minimum 15 spotkań w trakcie sezonu.

O tym, że „Blucerchiati” wiązali z blisko 27-letnim skrzydłowym spore plany, niech świadczy fakt, że podpisano z nim już nawet kontrakt do 30 czerwca 2023 roku. Te ustalenia są już jednak nieistotne, gdyż Włosi poinformowali właśnie o wypracowaniu konsensusu z „Pitercami” w sprawie skrócenia wypożyczenia wartego 500 tysięcy euro.

Tym samym na konto mistrza Rosji i obecnego lidera tabeli nie wpłynie dodatkowe 9,5 miliona euro, a więc kwota wykupu. Niemniej Siergiej Siemak zyska doświadczonego gracza, który koszulkę petersburskiej ekipy przywdziewał jak dotąd 46 razy, notując po drodze 9 trafień i tyle samo ostatnich podań. Bilans Rigoniego w trykocie Sampdorii kreuje się zaś następująco: dziewięć występów i jeden gol.

Umowa dwukrotnego reprezentanta Argentyny z Zenitem wygasa 30 czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych ESPN 100: Najlepsi trenerzy świata. Klopp znów na czele. Za nim sześć nowych twarzy ESPN 100: Najlepsi trenerzy świata. Klopp znów na czele. Za nim sześć nowych twarzy Wisła Kraków: Z chaosu wyłania się porządek - przedstawiamy sylwetkę Petera Hyballi Wisła Kraków: Z chaosu wyłania się porządek - przedstawiamy sylwetkę Petera Hyballi FIFA 21: Ibrahimović nie odpuszcza. Szwed odpowiada EA Sports FIFA 21: Ibrahimović nie odpuszcza. Szwed odpowiada EA Sports ESPN 100: Najlepsi obrońcy świata. Dominacja Liverpoolu utrzymana ESPN 100: Najlepsi obrońcy świata. Dominacja Liverpoolu utrzymana Przemysław Tytoń jednak nie wraca do Polski. OFICJALNIE: Podpisał nowy kontrakt Przemysław Tytoń jednak nie wraca do Polski. OFICJALNIE: Podpisał nowy kontrakt CIES: Piłkarze z największym wzrostem wartości w listopadzie CIES: Piłkarze z największym wzrostem wartości w listopadzie Lech Poznań rozpoczął zimowe okno. OFICJALNIE: Karlström pierwszym transferem Lech Poznań rozpoczął zimowe okno. OFICJALNIE: Karlström pierwszym transferem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy