OFICJALNIE: Rigoni odchodzi z Sampdorii

OFICJALNIE: Rigoni odchodzi z Sampdorii
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sampdoria | Zenit Sankt Petersburg

UC Sampdoria poinformowała o odejściu Emiliano Rigoniego.

Ekipa z Genui jeszcze pół roku mocno zabiegała o angaż Argentyńczyka, aż finalnie dopiero drugiego września zapewniła sobie jego usługi, dochodząc do porozumienia z Zenitem Sankt Petersburg. Wówczas klubu ustaliły warunki wypożyczenia z obowiązkiem kupna po rozegraniu przez zawodnika minimum 15 spotkań w trakcie sezonu.

O tym, że „Blucerchiati” wiązali z blisko 27-letnim skrzydłowym spore plany, niech świadczy fakt, że podpisano z nim już nawet kontrakt do 30 czerwca 2023 roku. Te ustalenia są już jednak nieistotne, gdyż Włosi poinformowali właśnie o wypracowaniu konsensusu z „Pitercami” w sprawie skrócenia wypożyczenia wartego 500 tysięcy euro.

Tym samym na konto mistrza Rosji i obecnego lidera tabeli nie wpłynie dodatkowe 9,5 miliona euro, a więc kwota wykupu. Niemniej Siergiej Siemak zyska doświadczonego gracza, który koszulkę petersburskiej ekipy przywdziewał jak dotąd 46 razy, notując po drodze 9 trafień i tyle samo ostatnich podań. Bilans Rigoniego w trykocie Sampdorii kreuje się zaś następująco: dziewięć występów i jeden gol.

Umowa dwukrotnego reprezentanta Argentyny z Zenitem wygasa 30 czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy