OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion

2024-05-18 16:50:00; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion Fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Brighton & Hove Albion

Brighton & Hove Albion potwierdziło, że z klubem pożegna się Roberto De Zerbi.

Kontrakt Roberto De Zerbiego z Brighton & Hove Albion jest ważny do połowy 2026, ale nie zostanie wypełniony do końca. Klub poinformował, że niedzielny mecz z Manchesterem United w Premier League będzie jego ostatnim na stanowisku menedżera „Mew”.

- Roberto dał nam dwa doskonałe sezony, podczas których wprowadził klub na nowy poziom, a zwłaszcza dał mu pierwszą w historii europejską kampanię, która na długo pozostanie w pamięci kibiców. Wspólnie zgodziliśmy się na zakończenie kontraktu w momencie, który jest odpowiedni dla obu stron, co pozwoli nam jak najwcześniej zaplanować następny sezon, a Roberto będzie miał mnóstwo czasu na rozważenie swojego kolejnego ruchu i przyszłości - przekazał prezes klubu Tony Bloom.

- Jest mi bardzo smutno, że opuszczam Brighton, ale jednocześnie jestem bardzo dumny z tego, co moi zawodnicy i sztab osiągnęli przy wsparciu wszystkich w klubie i niesamowitych fanów w ciągu ostatnich dwóch historycznych sezonów. Zgodziliśmy się zakończyć mój czas w Brighton, abyśmy wraz z klubem mogli kontynuować pracę w sposób, który najbardziej odpowiada każdej ze stron, kierując się naszymi własnymi pomysłami i wizjami, a także naszą pracą i ludzkimi wartościami - skomentował De Zerbi.

Włoch trafił do Brighton w 2022 roku. W poprzednim sezonie „Mewy” zajęły szóste miejsce w tabeli Premier League, prezentując pełen entuzjazmu styl gry. Zaowocowało to awansem do Ligi Europy. W niej drużyna doszła do 1/8 finału.
Obecnie zespół plasuje się na 10. lokacie w lidze angielskiej.

Dotychczasowy dorobek 44-latka za jego sterami to 38 zwycięstw, 20 remisów i 30 porażek.

Zdaniem „Bilda” stał się on głównym kandydatem na nowego trenera Bayernu Monachium.