OFICJALNIE: Roberto Martínez pozostanie selekcjonerem reprezentacji Belgii

OFICJALNIE: Roberto Martínez pozostanie selekcjonerem reprezentacji Belgii fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RBFA

Roberto Martínez będzie odpowiadał za wyniki osiągane przez belgijską kadrę do końca grudnia 2022 roku.

Królewski Belgijski Związek Piłki Nożnej poinformował o przedłużeniu współpracy z hiszpańskim szkoleniowcem do momentu zakończenia Mistrzostw Świata w Katarze w 2022 roku.

- Ze względu na odroczenie EURO nie możemy teraz zakończyć naszej współpracy. RBFA ma ambitny plan, na który czekam z wielkim entuzjazmem, zarówno w perspektywie krótkoterminowej, jak i długoterminowej. Następne dwa i pół roku będą bardzo intensywne dla naszej drużyny narodowej, z Mistrzostwami Europy, Ligą Narodów, meczami eliminacyjnymi do Mistrzostw Świata 2020 i samym mundialem w Katarze. Mogę być tylko szczęśliwy i dumny, że będę kontynuować pracę i przygotować belgijski futbolu na przyszłość - powiedział Roberto Martínez.

46-latek był formalnie związany z jedną z czołowych reprezentacji na Starym Kontynencie do końca czerwca.

Pandemia koronawirusa zmusiła jednak przedstawicieli tamtejszego futbolu do podjęcia działań związanych z zabezpieczeniem posady selekcjonera kadry narodowej, która za kilka miesięcy rozpocznie prawdziwy maraton, który zostanie zakończony Mistrzostwami Świata w Katarze, gdzie Belgia ma być jednym z faworytów do końcowego zwycięstwa.

Hiszpan objął stanowisko opiekuna wspomnianej kadry sierpniu 2016 roku i do tej pory udało mu się z nią wystąpić na mundialu w Rosji, na którym to zajął z nią trzecie miejsce po pokonaniu w meczu o brąz reprezentację Anglii (2:0), a wcześniej ulegając w półfinale przyszłym mistrzom globu - Francuzom (0:1).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy