OFICJALNIE: Roberto Martínez pozostanie selekcjonerem reprezentacji Belgii

OFICJALNIE: Roberto Martínez pozostanie selekcjonerem reprezentacji Belgii fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RBFA

Roberto Martínez będzie odpowiadał za wyniki osiągane przez belgijską kadrę do końca grudnia 2022 roku.

Królewski Belgijski Związek Piłki Nożnej poinformował o przedłużeniu współpracy z hiszpańskim szkoleniowcem do momentu zakończenia Mistrzostw Świata w Katarze w 2022 roku.

- Ze względu na odroczenie EURO nie możemy teraz zakończyć naszej współpracy. RBFA ma ambitny plan, na który czekam z wielkim entuzjazmem, zarówno w perspektywie krótkoterminowej, jak i długoterminowej. Następne dwa i pół roku będą bardzo intensywne dla naszej drużyny narodowej, z Mistrzostwami Europy, Ligą Narodów, meczami eliminacyjnymi do Mistrzostw Świata 2020 i samym mundialem w Katarze. Mogę być tylko szczęśliwy i dumny, że będę kontynuować pracę i przygotować belgijski futbolu na przyszłość - powiedział Roberto Martínez.

46-latek był formalnie związany z jedną z czołowych reprezentacji na Starym Kontynencie do końca czerwca.

Pandemia koronawirusa zmusiła jednak przedstawicieli tamtejszego futbolu do podjęcia działań związanych z zabezpieczeniem posady selekcjonera kadry narodowej, która za kilka miesięcy rozpocznie prawdziwy maraton, który zostanie zakończony Mistrzostwami Świata w Katarze, gdzie Belgia ma być jednym z faworytów do końcowego zwycięstwa.

Hiszpan objął stanowisko opiekuna wspomnianej kadry sierpniu 2016 roku i do tej pory udało mu się z nią wystąpić na mundialu w Rosji, na którym to zajął z nią trzecie miejsce po pokonaniu w meczu o brąz reprezentację Anglii (2:0), a wcześniej ulegając w półfinale przyszłym mistrzom globu - Francuzom (0:1).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. EA Sports bez licencji na Romę! FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. EA Sports bez licencji na Romę! OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy