OFICJALNIE: Rodri dołączył do Manchesteru City

OFICJALNIE: Rodri dołączył do Manchesteru City fot. Manchester City FC
Karol Brandt
Źródło: Manchester City FC

Manchester City sfinalizował transfer Rodriego.

Wczoraj prawnik 23-latka zjawił się w siedzibie LaLiga i w imieniu swojego klienta aktywował klauzulę wykupu, która wynosiła 70 milionów euro. Środku trafiły już na konto Atlético Madryt, zatem nic nie stało na przeszkodzie do tego, aby defensywny pomocnik podpisał kontrakt z nowym pracodawcą. Oczywiście jego dotychczasowa umowa z hiszpańską ekipą została rozwiązana.

Manchester City zaprezentował dzisiaj Rodriego. Gracz pozował do zdjęć w trykocie z numer 16, tym samym, z którym wcześniej występował Sergio Agüero. Hiszpan podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku.

– To, co Manchester City osiągnął w ciągu ostatnich dwóch lat, jest niesamowite. Nie mogę się już doczekać tego, aby być częścią tak utalentowanego zespołu. Nie chodzi tylko o tytuły, ale o styl. Cały czas grano ofensywny futbol – powiedział.

– Ten styl mnie podnieca, podobnie jak ambicje klubu. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy z Pepem Guardiolą i moimi nowymi kolegami z drużyny. Mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy wspaniałe rzeczy – dodał.

Siedmiokrotny reprezentant „La Furia Roja” na Wanda Metropolitano spędził tylko jeden sezon. W tym czasie rozegrał 47 spotkań, strzelił trzy gole i zanotował asystę. Wcześniej był on piłkarzem Villarrealu. 

Przenosząc się do Anglii, 23-latek został bohaterem największego transferu w dziejach „Obywateli”.  

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy