OFICJALNIE: Rok Sirk w Radomiaku

OFICJALNIE: Rok Sirk w Radomiaku
Redakcja
Redakcja
Źródło: Radomiak Radom

Kompletnie zawodzący w Zagłębiu Lubin Rok Sirk spróbuje odbudować się w polskiej pierwszej lidze. Słoweniec został wypożyczony do Radomiaka Radom

Powiedzieć, że po Sirku spodziewano się w Lubinie więcej, to jak nie powiedzieć nic. Słoweński napastnik nie odnalazł się w ekipie Zagłębia, ale teraz będzie miał szansę na odzyskanie dobrej dyspozycji w barwach Radomiaka Radom.

Sirk trafił do Lubina latem 2019 roku po dwóch udanych sezonach w barwach NS Mura. W tej ekipie strzelił piętnaście goli w sezonie 2017/2018, kiedy też wywalczył awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Słowenii.

Po promocji do wyższej ligi nie zatracił swojej skuteczności i również w następnej kampanii, w słoweńskiej ekstraklasie, wpisał się na listę strzelców piętnaście razy. Stąd wydanie na niego 200 tysięcy euro przez włodarzy Zagłębia Lubin wydawało się rozsądną inwestycją.

Jednak Ekstraklasa nie okazała się dla Sirka ziemią obiecaną. W Lubinie w ciągu półtora sezonu uzbierał 29 meczów w Ekstraklasie, w których tylko dwukrotnie znalazł drogę do bramki rywali. Z racji tego, że napastnik nie był skory na odejście z Zagłębia (jego kontrakt obowiązuje do zakończenia przyszłego sezonu), uznano, że wypożyczenie będzie najlepszym rozwiązaniem dla obu stron.

Wypożyczenie Sirka zakończy się w czerwcu. W tym czasie Słoweniec postara się pomóc Radomiakowi w awansie do Ekstraklasy. Ekipa z Radomia zajmuje aktualnie piąte miejsce w pierwszej lidze ze stratą tylko dwóch punktów do drugiego w tabeli ŁKS-u.

MICHAŁ NIKLAS

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy