OFICJALNIE: Romário potwierdził swój powrót na boisko

OFICJALNIE: Romário potwierdził swój powrót na boisko fot. ANP/SIPA USA/PressFocus
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Romário [Instagram]

Były reprezentant Brazylii Romário ogłosił, że zagra w barwach America Rio de Janeiro na drugim szczeblu rozgrywek stanowych Campeonato Carioca.

58-latek w styczniu bieżącego roku objął w tym klubie stanowisko prezesa. Natomiast jego 30-letni syn Romarinho niedawno trafił tam jako zawodnik.

- Nie planuję brać udziału w całym turnieju, ale zaliczę kilka występów dla drużyny mojego serca i spełnię kolejne marzenie, grając u boku mojego syna – wyjaśnił Romário na Instagramie.

Rywalizacja w Campeonato Carioca Série A2 ruszy 18 maja.

Brazylijczyk w przeszłości trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Holandii z PSV Eindhoven. Później w barwach Barcelony triumfował w LaLidze i dotarł do finału Ligi Mistrzów. Na hiszpańskich boiskach występował także jako gracz Valencii.

Dla reprezentacji „Canarinhos” strzelił 55 goli w 70 meczach. Zwyciężył z nią w Mistrzostwach Świata w 1994 roku i pięć razy trafiał wtedy do siatki. Dwukrotnie wygrywał także Copa América.

W 2009 roku, już po ogłoszeniu końca piłkarskiej kariery, pojawił się ponownie na boisku w barwach America Rio de Janeiro, zgodnie z życzeniem swojego zmarłego ojca. Zespół ten wywalczył wówczas awans na wyższy szczebel rozgrywek Campeonato Carioca.

Romário po przejściu na sportową emeryturę zaangażował się w politykę. W latach 2011-2015 zasiadał w brazylijskiej Izbie Deputowanych, a obecnie pełni urząd senatora.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy