OFICJALNIE: Rosja wybrała następcę Czerczesowa. Będzie łączył prowadzenie kadry z... pracą w klubie

OFICJALNIE: Rosja wybrała następcę Czerczesowa. Będzie łączył prowadzenie kadry z... pracą w klubie fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RFS

Walerij Karpin będzie odpowiadał za wyniki osiągane przez reprezentację Rosji w dalszej części eliminacji Mistrzostw Świata.

Stanisław Czerczesow został pozbawiony funkcji selekcjonera „Sbornej” po jej nieudanym występie na EURO 2020, gdzie prowadzona przez niego ekipa uplasowała się na ostatnim miejscu w grupie B po poniesieniu porażek z Belgią i Danią oraz pokonaniu Finlandii.

Od tego momentu przedstawiciele rosyjskiego futbolu rozpoczęli gorączkowe poszukiwania jego następcy, co naturalnie wykorzystywały tamtejsze media, gdzie mogliśmy przeczytać, że wśród kandydatów mogących objąć stery nad reprezentacją znajdują się Zinédine Zidane, Joachim Löw, André Villas-Boas, Vladimir Petković, Stefan Kuntz czy Domenico Tedesco.

Ostatecznie opcja zagraniczna nie zyskała sobie znaczącej większości w strukturach związku, co skłoniło jego władze do zatrudnienia Walerijego Karpina.

52-letni trener związał się z Rosyjską Federacją Piłkarską do końca grudnia 2021 roku, a to oznacza, że poprowadzi on „Sborną” w pozostałych do rozegrania siedmiu meczach eliminacji Mistrzostw Świata przeciwko Chorwacji (dwa mecze), Cyprowi (dwa mecze), Malcie, Słowacji i Słowenii. Po trzech dotychczasowych występach zajmuje ona drugie miejsce w tabeli grupy H z dorobkiem sześciu wywalczonych punktów.

W umowie zawartej z Karpinem znalazł się zapis umożliwiający obu stronom przedłużenie współpracy, co jest z pewnością uzależnione od końcowych rezultatów kwalifikacji do mundialu w Katarze.

Były opiekun Spartaka Moskwa czy Mallorki zagwarantował sobie jednocześnie prawo do dalszego prowadzenia FK Rostów, dlatego przynajmniej przez najbliższe pół roku będzie łączył stanowisko selekcjonera z pracą w klubie.

- Walerij Karpin nie musi być przedstawiany ekspertom i fanom piłki nożnej. Był jednym z najlepszych rosyjskich graczy swojego pokolenia, grał dobrze zarówno dla klubów, jak i dla reprezentacji. Po zakończeniu kariery zawodowej zdobył bogate doświadczenie trenerskie, w ostatnich latach z powodzeniem pracuje w Rostowie. Reprezentacja narodowa jest dla niego nowym wyzwaniem. Widzieliśmy z jego strony chęć i gotowość do jego podjęcia - powiedział prezes Aleksandr Diukow.

52-latek odpowiada za wyniki „Żółto-Niebieskich” od grudnia 2017 roku i formalnie jest z nimi związany do zakończenia sezonu 2023/2024.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy