OFICJALNIE: Rozszerzenie zakresu stosowania VAR-u w europejskich pucharach

OFICJALNIE: Rozszerzenie zakresu stosowania VAR-u w europejskich pucharach fot. katatonia82 / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: UEFA

We wtorek UEFA ogłosiła zmiany, dotyczące zakresu stosowanie systemu wideoweryfikacji w europejskich pucharach. To ważna informacja dla polskich klubów.

Od sezonu 2023/2024 sędziowie będą mieli możliwość skorzystania z VAR-u we wszystkich rundach kwalifikacji do Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Z kolei w Lidze Konferencji Europy technologia wejdzie do gry od czwartej rundy eliminacji, a od kampanii 2024/2025 być może na jeszcze wcześniejszym etapie tych rozgrywek.

To duża zmiana w porównaniu z obecnym sezonem, kiedy to w Champions League opcja korzystania z wideoweryfikacji pojawiła się w trzeciej rundzie kwalifikacji, w Lidze Europy w fazie grupowej, a w Lidze Konferencji Europy dopiero w 1/16 finału.

Z pewnością z takiej wiadomości ucieszyły się polskie zespoły, które latem będą reprezentowały Ekstraklasę na arenie międzynarodowej. W końcu rozpoczynający udział w europejskich pucharach już od pierwszej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów, Raków Częstochowa od samego startu swojej europejskiej przygody będzie rozgrywać spotkania przy udziale technologii. Z kolei pozostali nasi przedstawiciele (Legia Warszawa, Lech Poznań, Pogoń Szczecin) wezmą udział w meczach z wykorzystaniem VAR-u, jeśli przejdą najpierw dwóch rywali, bo oni przystąpią do rywalizacji od II rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy.

O tym, jak ważna jest możliwość wideoweryfikacji w obecnej kampanii, przekonał się wielokrotnie „Kolejorz”, ponieważ arbitrzy mylili się na jego niekorzyść w drodze do ćwierćfinałowego starcia z Fiorentiną. Kontrowersji już zresztą nie zabrakło w wyjazdowym meczu z Qarabagem z lipca ubiegłego roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy