OFICJALNIE: Ruch Chorzów ma nowego trenera

OFICJALNIE: Ruch Chorzów ma nowego trenera
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ruch Chorzów

Dariusz Fornalak został nowym szkoleniowcem Ruchu Chorzów.

Urodzony w Katowicach trener związał się z 14-krotnym mistrzem Polski umową do 30 czerwca 2019 roku z opcją przedłużenia.

Fornalak został następcą
Chouana Ramóna Rotsy. Argentyńczyk był odpowiedzialny za wyniki Ruchu od września zeszłego roku. Chorzowianie rozegrali pod jego wodzą w sumie 14 spotkań. Sześć z nich wygrali, jedno zremisowali i siedem przegrali.

Dla Fornalaka to oczywiście powrót na „stare śmieci”. Jeszcze w trakcie kariery zawodniczej rozegrał on w koszulce Ruchu aż 337 meczów, zdobywając m.in. mistrzostwo Polski. W Chorzowie był również asystentem trenerów: Jána Kociana, Jacka Zielińskiego i Waldemara Fornalika. Na własny rachunek pracował z kolei w Polonii Bytom, Zagłębiu Lubin, Piaście Gliwice, GKS-ie Katowice i Polonii Bytom.

Przed 52-latkiem niełatwe zadanie. Po spadku z Ekstraklasy i odjęciu punktów za zaległości finansowe chorzowianie zamykają obecnie tabelę I ligi. Na ich koncie jest 12 „oczek”. Do w pełni bezpiecznego miejsca tracą 13.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy