OFICJALNIE: Ruffier zakończył karierę. Francuz rozpoczyna nowe wyzwanie w... piątej klasie rozgrywkowej

OFICJALNIE: Ruffier zakończył karierę. Francuz rozpoczyna nowe wyzwanie w... piątej klasie rozgrywkowej fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Aviron Bayonnais FC

Stéphane Ruffier zawiesił korki na kołku w wieku 34 lat i następnie związał się z Aviron Bayonnais, gdzie będzie zajmował się szkoleniem bramkarzy.

Rozpoznawalny i niezwykle ceniony zawodnik we Francji rozwiązał za porozumieniem stron umowę z AS Saint-Étienne tuż po rozpoczęciu zimowego okna transferowego. W zaistniałej sytuacji należało przypuszczać, że doświadczony bramkarz znajdzie bardzo szybko chętnego na swoje usługi, mimo że po raz ostatni wybiegł na boisko w lutym ubiegłego roku.

Wówczas popadł on w konflikt z Claude'em Puelem, który nie miał żadnych skrupułów związanych z odstawieniem legendy „Zielonych” od składu.

Stéphane Ruffier nie potrafił długo pogodzić się z takim obrotem spraw, ale dopiero na początku tego roku wykonał najboleśniejszy dla siebie krok związany z zakończeniem blisko 10-letniego pobytu w Saint-Étienne.

Trzykrotny reprezentant Francji nie poprzestał na podjęciu tej decyzji i po kilkunastu dniach ogłosił, że kończy definitywnie swoją przygodę z futbolem i wraca do rodzimego Aviron Bayonnais, gdzie będzie nadzorował pracę klubowej akademii oraz odpowiadał za szkolenie bramkarzy.

Ekipa ze Stade Didier Deschamps rywalizuje obecnie w Championnat National 3 (piąta klasa rozgrywkowa), gdzie do momentu zawieszenia rozgrywek przez pandemię koronawirusa plasowali się w strefie spadkowej z dorobkiem trzech wywalczonych punktów po trzech rozegranych meczach.

Ruffier w trakcie swojej 16-letniej kariery wywalczył tylko jedno trofeum - Puchar Ligi Francuskiej w sezonie 2012/2013 z „Zielonymi”. Poza nimi występował jeszcze w AS Monaco.

W obu tych klubach rozegrał łącznie 516 spotkań z czego 383 w Saint-Étienne, co pozwoliło pobić mu bramkarski rekord występów Ivana Ćurkovicia (303).

Ponadto razem z reprezentacją „Trójkolorowych” pojechał na Mistrzostwa Świata w 2014 roku, gdzie pełnił funkcję zmiennika Hugo Llorisa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Węgry bez największej gwiazdy w meczu z Polską Węgry bez największej gwiazdy w meczu z Polską EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom Serie A: Piotr Zieliński znowu to zrobił. Ładny gol Polaka [WIDEO] Serie A: Piotr Zieliński znowu to zrobił. Ładny gol Polaka [WIDEO] Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy