OFICJALNIE: Sam Adekugbe w Galatasaray. Wzruszająca wiadomość po transferze z Hataysporu

2023-02-17 17:57:22; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Sam Adekugbe w Galatasaray. Wzruszająca wiadomość po transferze z Hataysporu Fot. Galatasaray
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Galatasaray

Galatasaray potwierdziło transfer Sama Adekugbe. Piłkarz przybył z Hataysporu, czyli klubu, który po trzęsieniach ziemi postanowił wycofać się z rozgrywek.

Turcja cały czas podnosi się z kolan po kataklizmie, jaki nawiedził ten kraj szóstego lutego. Trzęsienia ziemi odebrały życie wielu ludziom, w tym także piłkarzom.

W wyniku dramatu, jaki rozegrał się nad Bosforem, decyzję o zakończeniu zmagań w sezonie 2022/2023 podjęły Gaziantep FK i Hatayspor. Aby umożliwić piłkarzom dalszą grę, klubu otworzyły się na wypożyczenia.

Na tej zasadzie do Galatasaray przybył Sam Adekugbe, 28-letni Kanadyjczyk. Lider tabeli Süper Lig posiada opcję kupna o wartości miliona euro.

„Lwy” chciały wzmocnić lewą stronę obrony i dzięki angażowi uczestnika Mistrzostw Świata w Katarze cel ten został osiągnięty.

Defensor przez ostatnie półtora roku występował w Hataysporze, notując udział w 56 spotkaniach. Ten czas wystarczył, aby zawodnik bardzo zżył się z całą społecznością, o czym świadczy jego wiadomość po transferze.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu być i jestem wdzięczny Hataysporowi i Galatasaray za danie mi tej szansy. Ale oczywiście jesteśmy świadomi tego, co wydarzyło się od zeszłego tygodnia. Życie wielu ludzi zostało dotknięte przez tę katastrofę. Wielu ludzi, których znam, których wszyscy znamy. W takich chwilach bardzo ważne jest uświadomienie sobie, że ludzie potrzebują naszego wsparcia. Wspaniale jest widzieć, jak kraj się jednoczy. (…) Możemy pomóc za sprawą pieniędzy. Możemy pomóc darowiznami. Możemy pomóc w każdy sposób. Ważne jest to, że pomagamy i trzymamy się razem. Bo wiemy, że razem jesteśmy silniejsi. W tym momencie ważne jest, aby być razem, nie drużyny czy rywalizacja. Myślę, że fakt, iż dano mi możliwość transferu do Galatasaray, pokazuje wiarę Hataysporu, że ludzie mogą być jeszcze szczęśliwi. (…) Moim celem jest zdobycie mistrzostwa w Galatasaray i wspieranie Hataysporu – oświadczył reprezentant Kanady.

Galatasaray wcześniej sprowadziło między innymi Nicolò Zaniolo, a w planach jest zakontraktowanie po zakończeniu sezonu Ángela Di Maríi.