Oficjalnie: Sasal zwolniony

Oficjalnie: Sasal zwolniony
Jędrzej Karaszewski
Jędrzej Karaszewski
Źródło: PZPN

Marcin Sasal nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 18 i 19, poinformował Polski Związek Piłki Nożnej.

Sasal objął młodzieżowe drużyny reprezentacji szesnastego stycznia. PZPN nie podał powodu zwolnienia, natomiast kwestia ta jest dość oczywista. W ramach mistrzostw Europy, podopieczni Sasala odpadli już w fazie grupowej zajmując ostatnie miejsce, mimo że rywale byli zdecydowanie w zasięgu Polaków. Do następnej fazy przeszli bowiem Rumuni i Ormianie.

Nie takich wyników oczekiwano, zwłaszcza, że półtora roku temu prawie ten sam zespół pod wodzą Marcina Dorny wywiózł z mistrzostw kontynentu brąz.

43-letni Marcin Sasal rozpoczął swoją przygodę z futbolem grając w Szydłowiance Szydłowiec. Następnie występując w warszawskich zespołach, w wieku 23 lat, doznał poważnej kontuzji, która wykluczyła go z dalszej gry. Jego kariera trenerska zaczęła się w 1993 roku, kiedy objął Lotto Warszawę. Następnie był szkoleniowcem wielu polskich klubów. W roku 2007 kariera Sasala  nabrała rozpędu, ponieważ objął Dolcan Ząbki. Następnie przyszedł czas na Koronę Kielce, Pogoń Szczecin, Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz młodzieżowe reprezentacje Polski.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Widzew może zatrudnić Ojrzyńskiego Widzew może zatrudnić Ojrzyńskiego Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy