OFICJALNIE: Saudyjczycy sponsorują LaLigę

OFICJALNIE: Saudyjczycy sponsorują LaLigę fot. Shutterstock
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: LaLiga

Visit Saudi, organizacja turystyczna Arabii Saudyjskiej, podpisała umowę o współpracy sponsorskiej z LaLigą.

- Wspaniały rozwój sportu w Arabii Saudyjskiej doprowadził do znacznego wzrostu atrakcyjności turystycznej tego kraju, zwiększając także zainteresowanie jego kulturą I niesamowitymi krajobrazami. Jestem pewien, że to nowe partnerstwo odniesie sukces i przyciągnie zarówno fanów piłki nożnej, jak i sportu w ogóle – powiedział Iker Casillas, były bramkarz Realu Madryt, a obecnie ambasador LaLigi.

- Podpisanie tej umowy świadczy o naszym zaangażowaniu w rozwój sportu i pasji do piłki nożnej w świecie arabskim, a także o poszerzaniu obecności naszej i naszych klubów w skali globalnej. Jestem przekonany, że ten sojusz naprawdę poruszy serca fanów i pozwoli im poczuć jednoczącą moc piłki nożnej. Futbol i podróże doskonale się uzupełniają, służąc spotykaniu się kultur z całego świata – dodał dyrektor generalny LaLigi, Óscar Mayo.

- Arabia Saudyjska ma miliony oddanych fanów piłki nożnej, a ponieważ nadal tworzymy dynamiczną ofertę, pełną różnych wydarzeń, z niecierpliwością czekamy na zagranicznych gości, którzy przeżyją największą wymianę sportową i kulturalną w historii, otwierając Arabię Saudyjską na świat – powiedział Fahd Hamidaddin, dyrektor generalny Saudyjskiego Urzędu Turystycznego.

Od ponad 15 lat mecze najwyższej hiszpańskiej ligi są transmitowane w Arabii Saudyjskiej, gdzie działa także sześć oficjalnych grup kibicowskich klubów LaLigi.

Ostatnio kontrowersje wywołała informacja, że Visit Saudi ma zostać jednym ze sponsorów Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet. W Arabii Saudyjskiej dochodzi bowiem do licznych przypadków łamania praw kobiet. Ostatecznie FIFA wycofała się z tej umowy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy