OFICJALNIE: Saúl Ñíguez odchodzi z Chelsea. Pożegnalna wiadomość dla kibiców

OFICJALNIE: Saúl Ñíguez odchodzi z Chelsea. Pożegnalna wiadomość dla kibiców fot. Chelsea
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Saúl Ñíguez [Instagram]

Saúl Ñíguez nie przedłuży swojego pobytu w Chelsea. Po zakończonym sezonie piłkarz powraca do Atlético Madryt.

Zeszłoroczny mistrz Europy miał opcję wykupić środkowego pomocnika za 35 milionów euro, jednak z niej nie skorzystał.

27-latek dołączył na Stamford Bridge w ostatnich godzinach letniego okna transferowego ubiegłego roku na zasadzie wypożyczenia, lecz nie potrafił się zaadaptować do wizji gry trenera Thomasa Tuchela.

Losy 19-krotnego reprezentanta Hiszpanii w zasadzie były znane od dawna. Niemniej dwukrotny zdobywca Ligi Europy rozstał się z zachodnim Londynie w dobrej atmosferze, publikując na Instagramie pożegnalne słowa w stronę członków i sympatyków „The Blues”.

„Cześć, Niebiescy! Piszę do was, bo nadszedł czas, aby się pożegnać. Chciałbym powiedzieć wam, jakie są moje odczucia co do przebytej przygody w tym miejscu.

Od początku sprawy nie układały się najlepiej. Po długim czasie spędzonym u siebie nie było łatwo przestawić się ze wszystkim. Pomału wszystko układało się coraz lepiej.

Wszystko w życiu służy poprawie i nauce. To są kwestie, które chciałbym wynieść z tej przygody. Chciałbym też podziękować klubowi za wszelkie próby zatroszczenia się o mnie w każdym calu, abym mógł poczuć się jak w domu.

Chciałbym także obdarzyć wielkim uznaniem każdego pracownika. Dziękuję każdemu, który uczynił ten klub większym, także kibicom, będącym ze mną na dobre i na złe, członkom sztabu, którzy umożliwili mi zdobycie tytułów w niebieskiej koszulce.

Ponad wszystko chcę podziękować jednak moim kolegom z zespołu. Odegrali oni fundamentalną rolę, dzięki której nie załamywałem się, pozwalając mi nadal wspierać ten zespół, żyć w spokoju oraz okazywać pozytywne nastawienie w każdym kolejnym dniu.”

W minionej kampanii Saúl zaliczył dla angielskiej ekipy 23 występy, podczas których strzelił jednego gola w ramach turnieju o Puchar Anglii.

W podstawowym składzie zawodnik meldował się zaledwie 12 razy. W międzyczasie dołożył on swoją cegiełkę do zdobycia pierwszego w historii trofeum Klubowych Mistrzostw Świata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy