OFICJALNIE: Scolari powrócił do pracy trenerskiej. Rusza na ratunek

OFICJALNIE: Scolari powrócił do pracy trenerskiej. Rusza na ratunek fot. Cruzeiro
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Cruzeiro

Luiz Felipe Scolari bez pracy pozostawał od września 2019 roku i zwolnienia z Palmeirasu. Teraz wraca na ławkę trenerską w celu uratowania Cruzeiro przed kolejną kompromitacją.

Pogrążone w kryzysie organizacyjnym i obciążone rosnącymi długami Cruzeiro poprzedni sezon zakończyło na miejscu spadkowym w Serie A (pierwszy spadek w 99-letniej historii klubu).

Obecne rozgrywki miały być szansą na szybki powrót do elity, jednak rozpoczęły się dla klubu fatalnie, bo 12 punktami w 15 kolejkach i 19. lokatą w tabeli ligowej, co oznacza obranie kursu na drugi spadek w drugim roku. Zapobiec temu ma właśnie niezwykle doświadczony 71-letni Scolari, mistrz świata z 2002 roku.

Scolari bezpośrednio zastępuje zwolnionego Neya Franco. Utytułowany szkoleniowiec podpisał umowę do 31 grudnia 2022 roku, a jest to dla niego przy okazji powrót, bo prowadził Cruzeiro już w latach 2000-2001, czyli tuż przed tym, nim objął reprezentację Brazylii jako jej selekcjoner.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy