OFICJALNIE: Scott Carson przedłużył kontrakt z Manchesterem City. Przez cztery lata zagrał tylko w dwóch meczach!

OFICJALNIE: Scott Carson przedłużył kontrakt z Manchesterem City. Przez cztery lata zagrał tylko w dwóch meczach! fot. Manchester City
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Manchester City

Rezerwowy bramkarz Scott Carson przedłużył umowę z Manchesterem City do końca czerwca 2024 roku.

Do drużyny aktualnych mistrzów Anglii trafił w 2019 roku w ramach wypożyczenia z Derby County.

Od tego czasu pojawił się na boisku zaledwie dwukrotnie. W maju 2021 roku wystąpił w wygranym 4:3 ligowym meczu przeciwko Newcastle United, w którym hat-trickiem popisał się Ferran Torres. Później, w marcu kolejnego roku, zmienił Edersona w 73. minucie spotkania ze Sportingiem CP w Lidze Mistrzów. Mecz ten zakończył się wynikiem 0:0.

37-latek był w przeszłości zawodnikiem Liverpoolu. Jako zmiennik Jerzego Dudka odebrał złoty medal za zwycięstwo w Lidze Mistrzów w 2005 roku. Później regularnie występował między słupkami takich zespołów, jak West Bromwich Albion, Bursaspor, Wigan Athletic, czy Derby County.

W latach 2007-2011 Scott Carson rozegrał cztery mecze dla reprezentacji Anglii. Był obecny w składzie powołanym na Mistrzostwa Świata w 2006 roku, ale cały turniej przesiedział na ławce rezerwowych.

Obecnie w Manchesterze City jest bramkarzem trzeciego wyboru, za Edersonem i Stefanem Ortegą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy