OFICJALNIE: Selim Benachour trenerem Olimpii Grudziądz

OFICJALNIE: Selim Benachour trenerem Olimpii Grudziądz
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Olimpia Grudziądz

Olimpia Grudziądz poinformowała o nawiązaniu współpracy z Selimem Benachourem.

Kilka dni temu władze Olimpii pożegnały się z trenerem Jackiem Trzeciakiem. Dzisiaj jego następcą został Selim Benachour. Klub z Grudziądza dodaje jednak, że Tunezyjczyk będzie prowadził zespół razem z Maciejem Patykiem, obecnym członkiem sztabu szkoleniowiego Olimpii.

38-letni Benachour w przeszłości rozegrał 44 mecze w reprezentacji swojego kraju. W 2004 roku wygrał z nią Puchar Narodów Afryki. Jeśli chodzi o karierę klubową, zaczynał ją w Paris Saint-Germain (43 spotkania w pierwszym zespole), a następnie był związany m.in. z Vitórią Guimarães, Rubinem Kazań, Málagą, Marítimo, APOEL-em oraz Mumbai City. Na koncie ma Puchar Francji i dwa mistrzostwa Cypru.

Kariera trenerska Tunezyjczyka nie jest tak bogata. Najpierw pracował on z młodymi zawodnikami w ojczyźnie, a potem w zespole Foresta Suceava, rumuńskim trzecioligowcu.

Olimpia z dorobkiem 38 punktów zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli I ligi.


Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Moder zdradził kulisy transferu do Brighton & Hove Albion Moder zdradził kulisy transferu do Brighton & Hove Albion 5 wniosków po El Clásico 5 wniosków po El Clásico Monchi z dwoma ambitnymi celami. Hitowe transfery Sevilli już w styczniu?! Monchi z dwoma ambitnymi celami. Hitowe transfery Sevilli już w styczniu?! Håland głównym celem transferowym Manchesteru United na środek ataku Håland głównym celem transferowym Manchesteru United na środek ataku Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy