OFICJALNIE: Senderos zakończył karierę

OFICJALNIE: Senderos zakończył karierę fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Twitter

Dzisiaj w godzinach popołudniowych Philippe Senderos poinformował o zakończeniu kariery.

Kiedy 31 grudnia 2018 roku środkowy defensor zakończył swoją przygodę z Houston Dynamo, wydawało się, że będzie to już dla niego łabędzi śpiew. Niespodziewanie jednak we wrześniu bieżącego roku podpisał on umowę z rodzimym FC Chiasso.

Porozumienie zostało zawarte do 30 czerwca 2020 roku, lecz wiemy już, że nie zostanie ono wypełnione, gdyż 34-latek zdecydował się zakończyć karierę. Wcześniej rozegrał on w barwach drugoligowca trzy spotkania, w tym to ostatnie przeciwko FC Aarau.

Senderos tę wieść przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie w zwięzłym komunikacie podziękował wszystkim klubom, w których miał okazję grać. Na liście tej znalazły się oczywiście Arsenal, AC Milan, Everton czy Valencia. Nie mogło również zabraknąć słów wdzięczności dla selekcjonerów reprezentacji Szwajcarii, pod którymi wodzą stoper miał okazję wystąpić 57 razy.

Szwajcara zapamiętamy przede wszystkim z jego znakomitej postawy w sezonie 2005/2006, kiedy wraz z Kolo Touré w ogromnym stopniu przyczynił się do osiągnięcia rekordowego wyniku dziesięciu kolejnych czystych kont z rzędu w Lidze Mistrzów. Podczas swojej wieloletniej kariery zdobył on m.in. Tarczę Wspólnoty czy Puchar Anglii.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Premier League: Policja zatrzymała 12-latka, który wysyłał rasistowskie wiadomości do Wilfrieda Zahy Premier League: Policja zatrzymała 12-latka, który wysyłał rasistowskie wiadomości do Wilfrieda Zahy Domowa koszulka Realu Madryt na nowy sezon. Adidas usunął jeden element [FOTO] Domowa koszulka Realu Madryt na nowy sezon. Adidas usunął jeden element [FOTO] Håland wyrzucony z klubu nocnego [WIDEO] Håland wyrzucony z klubu nocnego [WIDEO] Borussia Dortmund także zarobi na ewentualnej sprzedaży Ousmane’a Dembélé Borussia Dortmund także zarobi na ewentualnej sprzedaży Ousmane’a Dembélé Legia Warszawa mistrzem Polski | Vuković: Rok temu powiedziałem jedno kluczowe słowo Legia Warszawa mistrzem Polski | Vuković: Rok temu powiedziałem jedno kluczowe słowo MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy