OFICJALNIE: Senderos znalazł klub. Zagra w Szwajcarii!

OFICJALNIE: Senderos znalazł klub. Zagra w Szwajcarii! fot.
Karol Brandt
Źródło: FC Chiasso

FC Chiasso poinformowało o zakontraktowaniu Philippe’a Senderosa.

34-latek pozostawał bez przynależności klubowej od stycznia 2019 roku, kiedy jego współpraca z Houston Dynamo dobiegła końca. Stany Zjednoczone doświadczony obrońca opuszczał z dorobkiem 19 występów i czterech trafień. Pomimo tego ostatecznie zdecydowało się po niego sięgnąć FC Chiasso.

Szwajcarski drugoligowiec (czerwona latarnia rozgrywek) zaoferował 57-krotnemu reprezentantowi swojego kraju na arenie międzynarodowej umowę do 30 czerwca 2020 roku, a dokumenty zostały podpisane przez obie strony. W związku z tym jesteśmy świadkami wolnego transferu, ale i powrotu ex-gracza m.in. Arsenalu do ojczyzny, w której po raz ostatni występował w 2016 roku. Wówczas stoper bronił barw Grasshopper Club.

Philippe Senderos na Highbury (dawny stadion „Kanonierów”) trafił latem 2003 roku, a moment definitywnego rozstania z londyńską ekipą nastąpił dopiero po zakończeniu sezonu 2009/2010. Przez ten czas Szwajcar wystąpił w 118 meczach i strzelił cztery gole. W swoim piłkarskim CV ma on jednak również takie kluby jak Milan, Valencia czy Aston Villa.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy