OFICJALNIE: Senderos znalazł klub. Zagra w Szwajcarii!

OFICJALNIE: Senderos znalazł klub. Zagra w Szwajcarii!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Chiasso

FC Chiasso poinformowało o zakontraktowaniu Philippe’a Senderosa.

34-latek pozostawał bez przynależności klubowej od stycznia 2019 roku, kiedy jego współpraca z Houston Dynamo dobiegła końca. Stany Zjednoczone doświadczony obrońca opuszczał z dorobkiem 19 występów i czterech trafień. Pomimo tego ostatecznie zdecydowało się po niego sięgnąć FC Chiasso.

Szwajcarski drugoligowiec (czerwona latarnia rozgrywek) zaoferował 57-krotnemu reprezentantowi swojego kraju na arenie międzynarodowej umowę do 30 czerwca 2020 roku, a dokumenty zostały podpisane przez obie strony. W związku z tym jesteśmy świadkami wolnego transferu, ale i powrotu ex-gracza m.in. Arsenalu do ojczyzny, w której po raz ostatni występował w 2016 roku. Wówczas stoper bronił barw Grasshopper Club.

Philippe Senderos na Highbury (dawny stadion „Kanonierów”) trafił latem 2003 roku, a moment definitywnego rozstania z londyńską ekipą nastąpił dopiero po zakończeniu sezonu 2009/2010. Przez ten czas Szwajcar wystąpił w 118 meczach i strzelił cztery gole. W swoim piłkarskim CV ma on jednak również takie kluby jak Milan, Valencia czy Aston Villa.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy