OFICJALNIE: Sérgio Conceição rozstał się z FC Porto

2024-06-04 13:57:35; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
OFICJALNIE: Sérgio Conceição rozstał się z FC Porto Fot. sbonsi / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz Źródło: FC Porto

Po siedmiu latach pracy Sérgio Conceição opuścił stanowisko trenera FC Porto.

Jego decyzja ma zapewne związek z niedawnym objęciem tam funkcji prezesa przez André Villasa-Boasa. W umowie 49-latka znajdował się bowiem zapis pozwalający na jej rozwiązanie w przypadku zmiany na najważniejszym stanowisku w zarządzie klubu.

Według Fabrizio Romano, Sérgio Conceição zdecydował się już na przyjęcie oferty Olympique’u Marsylia. Wcześniej był łączony między innymi z Barceloną i Milanem.

Pod wodzą tego szkoleniowca „Smoki” zdobyły 11 trofeów, w tym trzy mistrzostwa Portugalii, cztery krajowe puchary i trzy superpuchary oraz Puchar Ligi. W Lidze Mistrzów dwukrotnie dochodziły do ćwierćfinału, eliminując po drodze Romę i Juventus.

Sérgio Conceição w przeszłości występował także w FC Porto jako zawodnik. Podczas pierwszego pobytu na Estádio do Dragão sięgnął po dwa tytuły mistrzowskie, a trzeci zdobył po powrocie w 2004 roku.

W międzyczasie grał na włoskich boiskach w barwach Lazio, Parmy i Interu Mediolan. Poza tym przebywał także w Belgii, Kuwejcie i Grecji.

FC Porto obecne ligowe rozgrywki zakończyło na najniższym stopniu podium ze stratą ośmiu punktów do Benfiki i 18 do Sportingu. Pokonało jednak ten drugi zespół w finale Pucharu Portugalii 2:1 po dogrywce. W przyszłym sezonie będzie rywalizować w Lidze Europy.