OFICJALNIE: Sergio Córdova odszedł z Augsburga

OFICJALNIE: Sergio Córdova odszedł z Augsburga fot. Ringo Chiu / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Vancouver Whitecaps

Sergio Córdova, który przez ostatnie miesiące występował w Major League Soccer, teraz wraca na amerykańskie oraz kanadyjskie boiska. Jego pozyskanie ogłosiło Vancouver Whitecaps FC.

Wenezuelczyk latem 2017 roku trafił do Niemiec i od tego czasu oglądaliśmy go w Augsburgu oraz Arminii Bielefeld. Środkowy napastnik do tej pory nie grzeszył formą strzelecką.

Przed 12 miesiącami zawodnik zasilił barwy Realu Salt Lake City, pokazując się w Major League Soccer z bardzo dobrej strony.

25-latek rozegrał łącznie 35 spotkań, zdobył 11 bramek oraz zanotował asystę.

Ten wynik sprawił, że trafił on na listę życzeń Vancouver Whitecaps FC, a przeprowadzka dzisiaj doszła do skutku.

Sergio Córdova opuścił FC Augsburg w ramach transferu definitywnego za 2,1 miliona euro.

Umowa atakującego obowiązuje do 31 grudnia 2025 roku i zawiera opcję przedłużenia współpracy o następny rok. Został on zgłoszony do rozgrywek jak „Designated Player”, co jest równoznaczne z możliwością zaoferowania mu wynagrodzenia poza limitem płacowym.

Jego nowym kolegą klubowym został między innymi Alessandro Schöpf, ex-gracz między innymi Bayernu Monachium.

Vancouver Whitecaps FC zakończyło poprzedni sezon na dziewiątym miejscu w tabeli Konferencji Zachodniej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy