OFICJALNIE: Shayon Harrison w Melbourne City

OFICJALNIE: Shayon Harrison w Melbourne City fot.
Karol Brandt
Źródło: Melbourne City FC

Melbourne City poinformowało o pozyskaniu z Tottenhamu Shayona Harrisona.

21-letni Anglik w obecnym sezonie występował w zespole Tottenhamu do lat 23. Łącznie wybiegał on na boisko osiem razy. Swoją obecność środkowy napastnik zaznaczył pięcioma golami i asystą.

Prawidłowy rozwój zawodnika dostrzegli skauci australijskiego Melbourne City, którzy obserwowali go już od dłuższego czasu. Wgląd do raportów miał Warren Joyce, trener zespołu, i to ostatecznie on dał zielone światło na sfinalizowanie transakcji.

– Jestem podekscytowany, że mogę zagrać w Melbourne City i zdobyć doświadczenie w drużynie seniorskiej. Nie mogę się doczekać pracy z kimś tak cenionym jak Warren. Wzorce, którymi kieruje się on prowadząc klub, jak również współpraca z piłkarzami i trenerami pomogą mi się rozwinąć jako piłkarz – powiedział zawodnik, który w Melbourne City będzie występował w trykocie z numerem 39. 

Harrison spędził w A-League najbliższe pół roku. Następnie, jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, powróci on do zespołu „Kogutów”. Należy bowiem pamiętać, że w akademii Tottenhamu 21-latek uważany jest za jeden z większych talentów.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy