OFICJALNIE: Sheffield Wednesday ma nowego menedżera

OFICJALNIE: Sheffield Wednesday ma nowego menedżera fot. Sheffield Wednesday FC
Redakcja
Redakcja
Źródło: Sheffield Wednesday

Darren Moore został oficjalnie ogłoszony nowym menedżerem Sheffield Wednesday. Do „Sów” przenosi się z Doncaster Rovers.

46-letni Moore będzie czwartym pierwszym trenerem drużyny z Hillsborough w tym sezonie. Rozgrywki rozpoczynał Garry Monk, który już w listopadzie pożegnał się z posadą. Następnie zdecydowano się na zatrudnienie Tony’ego Pulis’a. Jednak ten już po dziesięciu meczach, ze względu na słabe wyniki, został zwolniony. Przez ostanie dwa miesiące Neil Thompson pełnił funkcję trenera-ratownika.

W Championship „Sowy” zajmują obecnie przedostanie miejsce w tabeli, tracąc sześć punktów do miejsca gwarantującego utrzymanie.

Moore w przeszłości był obrońcą między innymi w West Bromwich Albion, FC Barnsley, Ipswich Town. Na poziomie Premier League zanotował 81 występów. Uzbierał także trzy mecze w reprezentacji Jamajki.

Karierę trenerską rozpoczął w 2018 roku od wspomnianego West Bromwich Albion, prowadząc je przez niecały rok. W tym czasie raz zdobył jedną nagrodę dla trenera miesiąca w Premier League.

Przechodząc do Sheffield Wednesday, zostawił Doncaster Rovers na szóstym miejscu w tabeli League One z realnymi szansami na awans. Doncaster, w swoim komunikacie, nie kryje rozczarowania po odejściu urodzonego w Anglii Jamajczyka.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy