OFICJALNIE: Siem de Jong wrócił na Stary Kontynent

OFICJALNIE: Siem de Jong wrócił na Stary Kontynent fot. Ajax TV
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: SC Heerenveen

Siem de Jong został piłkarzem SC Heerenveen. Tym samym holenderski napastnik lub ofensywny pomocnik szybko ponownie zawitał w swojej ojczyźnie.

De Jong podpisał umowę do 30 czerwca 2022 roku. Do Heerenveen przeniósł się na zasadzie transferu bezgotówkowego.

31-letni zawodnik ostatnio grał w FC Cincinnati, ale bez powodzenia. W 13 meczach Major League Soccer nie strzelił nawet bramki, więc 48-letni trener Jaap Staam pożegnał swojego rodaka bez większego żalu.

- Zawsze rozglądasz się za wzmocnieniami na swoje możliwości. Siem jest absolutnym darem niebios. Dzięki swoim zdolnościom piłkarskim i osobowości jest bardzo mile widzianym wzmocnieniem. Czujemy dumę, że wybrał właśnie nas - nie krył radości dyrektor techniczny klubu z Fryzji, Gerry Hamstra.

Strzelec dwóch bramek w sześciu meczach reprezentacji Holandii przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych grał w Ajaksie, Sydney FC, Newcastle United, PSV Eindhoven.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy