OFICJALNIE: Skandal na Pucharze Narodów Afryki wyciszony. Amr Warda wraca do kadry Egiptu!

OFICJALNIE: Skandal na Pucharze Narodów Afryki wyciszony. Amr Warda wraca do kadry Egiptu!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: EFA | Amr Warda | Mohamed Salah

Amr Warda zostanie przywrócony do udziału w trwającym Pucharze Narodów Afryki.

25-letni skrzydłowy został usunięty z kadry Egiptu przez szefa tamtejszej federacji piłkarskiej - Haniego Abu Redę. To wydarzenie miało miejsce tuż przed ważnym spotkaniem reprezentacji w drugiej kolejce mistrzostw „Czarnego Lądu” przeciwko Demokratycznej Republice Konga (2:0).

Przedstawiciele „Faraonów” przekazali, że wykluczenie piłkarza z turnieju było podyktowane koniecznością zachowania dyscypliny i skupienia w zespole po tym, jak światło dzienne ujrzały agresywne konwersacje i nagrania z udziałem zawodnika w Internecie wobec kobiet.

Jako pierwsza sprawę ujawniła modelka Merhan Keller, która po odrzuceniu zalotów Wardy była przez niego słownie atakowana. Z podobną sytuacją spotkała się także Giovanna Valdatti. Meksykanka umówiła się na rozmowę wideo z Egipcjaninem na temat piłki nożnej. Niestety po odebraniu od niego połączenia zobaczyła go całkiem nagiego i postanowiła natychmiast zakończyć z nim znajomość, a na to z kolei nie chciał przystać sam 25-latek.

Skrzydłowy po wyrzuceniu z kadry narodowej opublikował film na Facebooku, w którym wyraził skruchę i przeprosił za swoje zachowanie oraz zapewnił, że takie wydarzenia nie powtórzą się już nigdy w przyszłości.

W jego obronie stanęli także koledzy z drużyny narodowej z Mohamedem Salahem na czele.

- Kobiety muszą być traktowane z szacunkiem. „Nie„ znaczy „nie”. Te rzeczy są i muszą pozostać święte. Wierzę również, że wielu z tych, którzy popełniają błędy, mogą się zmienić na lepsze i nie powinni być wysyłani prosto pod gilotynę. To najprostsza droga, a my musimy wierzyć w dawanie drugiej szansy... Powinniśmy prowadzić i edukować - napisał gwiazdor na Twitterze.

Gracze „Faraonów” otwarcie wyrazili swoje wsparcie dla Wardy w trakcie pojedynku z Demokratyczną Republiką Konga i zażądali spotkania z Hanim Abu Redą w celu przywrócenia skrzydłowego do kadry.

W całą sprawę zaangażował się również minister ds. młodzieży i sportu - Ashraf Subhi, który wziął udział w rozmowie piłkarzy z prezesem federacji i wspólnie ustalili, że Amr Warda wróci do reprezentacji Egiptu na spotkania w fazie pucharowej.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy