OFICJALNIE: Skjelbred wraca szybciej do ojczyzny. Wszystko dzięki dodatkowemu oknie transferowemu

OFICJALNIE: Skjelbred wraca szybciej do ojczyzny. Wszystko dzięki dodatkowemu oknie transferowemu
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: Rosenborg BK

Per Ciljan Skjelbred rozpocznie treningi z Rosenborgiem najpóźniej już na początku lipca.

Początkowo wychowanek „Troillongan”, który ostatnie lata swojej kariery spędził w Hercie, miał powrócić do swojego macierzystego klubu dopiero na początku sierpnia, kiedy w Norwegii rozpoczyna się tradycyjne letnie okno transferowe.

Z powodu pandemii koronawirusa władze tamtejszego związku piłki nożnej zwróciły się jednak o możliwość wyznaczenia dodatkowego okna transferowego w dniach 10-30 czerwca. Międzynarodowa federacja wyraziła zgodę na takie rozwiązanie, dzięki któremu Skjelbred będzie mógł trafić do Rosenborga po rozegraniu swojego ostatniego meczu w barwach berlińskiego klubu, do którego ma dojść 27 czerwca przeciwko Borussii Mönchengladbach.

- Per ma umowę z Herthą do końca czerwca. Oznacza to, że wraz z ostatnim meczem tego klubu będzie mógł on już bezpośrednio trafić do nas i rozpocząć przygotowania z zespołem - przyznał Micke Dorsin, dyrektor sportowy klubu z Trondheim.

Skjelbred do Bundesligi trafił w 2011 roku, kiedy to został piłkarzem Hamburgera SV. Dla Herthy występował od 2013 roku. W jej barwach w sumie rozegrał 148 spotkań. W obecnym sezonie 32-latek jest podstawowym zawodnikiem berlińskiego klubu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Janusz Gol odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Janusz Gol odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Alexis Sánchez w Interze Mediolan już definitywnie OFICJALNIE: Alexis Sánchez w Interze Mediolan już definitywnie OFICJALNIE: Wilczek ponownie w Danii. Kontrowersyjny transfer stał się faktem! OFICJALNIE: Wilczek ponownie w Danii. Kontrowersyjny transfer stał się faktem! David Silva o krok od nowego klubu. Porozumienie możliwe na dniach! David Silva o krok od nowego klubu. Porozumienie możliwe na dniach! Wisła Kraków: Kim jest Adi Mehremić? Bałkański charakter po przejściach Wisła Kraków: Kim jest Adi Mehremić? Bałkański charakter po przejściach AC Milan sięga po utalentowanego defensora [OFICJALNIE] AC Milan sięga po utalentowanego defensora [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Nathan Aké w Manchesterze City OFICJALNIE: Nathan Aké w Manchesterze City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy