OFICJALNIE: Skrzybski i Uth odchodzą z Schalke

OFICJALNIE: Skrzybski i Uth odchodzą z Schalke
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Schalke | Fortuna Düsseldorf | Köln

Schalke 04 poinformowało o odejściach Stevena Skrzybskiego oraz Marka Utha.

Obaj atakujący w bieżącej kampanii nie byli pierwszoplanowymi postaciami w zespole, w związku z tym ich brak nie powinien w większym stopniu zaszkodzić „Czeladnikom”, którzy po rozczarowującym poprzednim sezonie, powoli wracają na właściwe tory.

Grający najczęściej na prawym skrzydle 27-letni Skrzybski wziął udział w raptem jednym spotkaniu Pucharu Niemiec, z kolei o rok starszy od niego Uth uzbierał osiem występów. Bacząc na ten fakt, kiedy tylko do Gelsenkirchen wpłynęły za nich oferty, nikt nie zamierzał zastanawiać się dwa razy.

W konsekwencji były zawodnik Unionu Berlin za 200 tysięcy euro trafił na półroczne wypożyczenie do Fortuny Düsseldorf, która ponadto zapewniła sobie opcję transferu definitywnego po uprzednim przelaniu na konto Schalke 1,5 miliona euro. To z pewnością nienajlepsza wiadomość dla występującego nader często w bocznych sektorach boiska Dawida Kownackiego.

Jeśli zaś chodzi o nominalnego środkowego napastnika, on na zasadzie krótkoterminowego transferu ważnego do 30 czerwca 2020 roku przeniósł się do FC Köln. Tym samym dla 28-latka jest to powrót do zespołu „Kozłów” po siedmiu i pół roku przerwy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Barcelona: Umtiti kontuzjowany Barcelona: Umtiti kontuzjowany OFICJALNIE: Jakub Wilk w Tarnovii Tarnowo Podgórne OFICJALNIE: Jakub Wilk w Tarnovii Tarnowo Podgórne Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy