OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu...

OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... fot. Mateusz Porzucek | PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Śląsk Wrocław

Piotr Tworek nie jest już trenerem Śląska Wrocław, o czym klub poinformował w środowe przedpołudnie.

W marcu w Śląsku Wrocław doszło do roszad na ławce trenerskiej. Po porażce przeciwko Legii Warszawa zwolniony został Jacek Magiera, a jego miejsce zajął Piotr Tworek.

Celem 47-latka było utrzymanie zespołu w Ekstraklasie. Choć spełnił założone cele, to i tak żegna się z posadą.

Za jego kadencji „Wojskowi” rozegrali łącznie dziesięć spotkań: jedno z nich wygrali, sześć udało się zremisować, a trzy kończyły się porażkami.

Styl gry, który prezentował Śląsk, pozostawiał wiele do życzenia, dlatego władze zdecydowały, że należy dokonać na ławce trenerskiej roszady. 

Trzeba przy tym pamiętać, że w związku z utrzymaniem umowa Tworka obowiązywała do 30 czerwca 2023 roku, więc ten zarobi w Śląsku za cały następny sezon.

- Wszyscy w Śląsku Wrocław jesteśmy bardzo rozczarowani poprzednim sezonem. Zarówno miejsce w tabeli, jak i styl, w którym drużyna wywalczyła utrzymanie, są dalekie od oczekiwań i możliwości naszego klubu. Jesteśmy wdzięczni trenerowi Piotrowi Tworkowi za podjęcie w trudnym momencie misji ratowania Ekstraklasy dla WKS-u i wykonanie tego zadania. W ostatnim czasie szczegółowo przeanalizowaliśmy sytuację, w jakiej się znaleźliśmy. Uznaliśmy, że potrzebna jest zmiana funkcjonowania drużyny, jej sposobu pracy i stylu gry. W przyszłym sezonie zespół poprowadzi nowy I trener i sztab szkoleniowy - powiedział prezes Piotr Waśniewski.

Na giełdzie nazwisk pojawiały się ostatnio różne kandydatury takie jak między innymi Adam Majewski czy Luka Elsner. Schedę po Tworku przejmie jednak prawdopodobnie Marcin Brosz.

Ekipa z Wrocławia zakończyła miniony sezon Ekstraklasy na piętnastym miejscu z dorobkiem 35 punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan Wisła Puławy sięga po ofensywnego pomocnika z czwartej ligi hiszpańskiej Wisła Puławy sięga po ofensywnego pomocnika z czwartej ligi hiszpańskiej Bayern Monachium ma nowego kandydata na następcę Roberta Lewandowskiego. Potrzeba około 50 milionów euro Bayern Monachium ma nowego kandydata na następcę Roberta Lewandowskiego. Potrzeba około 50 milionów euro Lech Poznań domyka następny transfer. Testy medyczne Lech Poznań domyka następny transfer. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy