OFICJALNIE: Slavia Praga mistrzem Czech trzeci sezon z rzędu

OFICJALNIE: Slavia Praga mistrzem Czech trzeci sezon z rzędu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Slavia Praga zapewniła sobie trzecie mistrzostwo Czech z rzędu na cztery kolejki przed końcem ligowych zmagań.

„Czerwono-Biali” sukcesywnie budują swoja markę na arenie krajowej oraz międzynarodowej od momentu trafienia w ręce azjatyckiej spółki energetycznej - CEFC China Energy w 2015 roku.

Zespół z Pragi dzięki wsparciu ze strony jednego z największych przedsiębiorstw wyszedł na prostą pod względem finansowym i zaczął inwestować całkiem spore pieniądze w tworzenie konkurencyjnej drużyny dla Sparty Praga czy Viktorii Pilzno.

Slavia bardzo szybko nawiązała skuteczną walkę ze wspomnianymi klubami i po rozgromieniu drugiego z nich w 30. kolejce aż 5:1 zapewniła sobie wywalczenie trzeciego z rzędu mistrzostwa kraju.

Ostatni raz „Czerwono-Biali” mogli pochwalić się taką serią jeszcze w czasach istnienia Czechosłowacji, kiedy to sięgali po najcenniejszy tytuł na rodzimym podwórku cztery lata z rzędu - 1940, 1941, 1942 i 1943.

Ekipa z Sinobo Stadium od momentu oddzielenia Czech i Słowacji wywalczyła po raz siódmy miano najlepszego zespołu w kraju.

Więcej na temat: Oficjalnie Slavia Praga Czechy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy