OFICJALNIE: Słucki pożegnał się z Vitesse

OFICJALNIE: Słucki pożegnał się z Vitesse
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Voetbal International

Vitesse Arnhem zanotowało dzisiaj porażkę w starciu z SC Heerenveen. W konsekwencji po meczu z funkcji trenera zrezygnował Leonid Słucki.

„Żółto-czarni” w poprzednim sezonie byli niezwykle chwaleni za bezkompromisową ofensywną grę. Przy tym wszystkim osiągali na wskroś zadowalające wyniki, czego najlepszym dowodem jest zajęcie piątego miejsca w Eredivisie.

Latem Leonid Słucki stracił jednak swojego lidera, jakim bez wątpienia był ledwie 20-letni Martin Ødegaard. Norweg wypożyczony z Realu Madryt dyrygował grą całego zespołu, a przy tym wszystkim brał udział w zdobyciu aż 23 goli (11 trafień i 12 asyst).

Pomimo tego Rosjanin zdołał tak poprzestawiać drużynę, że w pierwszych dziesięciu meczach bieżącej kampanii Vitesse zdobyło 23 punkty. Wówczas jednak pojawił się kryzys, czego efektem były cztery ligowe porażki z rzędu. 48-latek próbował ugasić pożar, ale kiedy dzisiaj jego podopieczni polegli w starciu z Heerenveen (2:3), złożył on rezygnację.

W tej chwili „Żółto-czarni” zajmują szóste miejsce w tabeli Eredivisie, lecz po zakończeniu weekendu mogą spaść o cztery pozycje.

Słucki jest trzecim trenerem, dla którego sezon w holenderskiej ekstraklasie kończy się przed czasem. Wcześnie zwolniony z VVV Venlo został Robert Maaskant, z kolei Jaap Stam, podobnie jak Rosjanin, sam zrezygnował z pracy w Feyenoordzie Rotterdam.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy