OFICJALNIE: Słucki pożegnał się z Vitesse

OFICJALNIE: Słucki pożegnał się z Vitesse
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Voetbal International

Vitesse Arnhem zanotowało dzisiaj porażkę w starciu z SC Heerenveen. W konsekwencji po meczu z funkcji trenera zrezygnował Leonid Słucki.

„Żółto-czarni” w poprzednim sezonie byli niezwykle chwaleni za bezkompromisową ofensywną grę. Przy tym wszystkim osiągali na wskroś zadowalające wyniki, czego najlepszym dowodem jest zajęcie piątego miejsca w Eredivisie.

Latem Leonid Słucki stracił jednak swojego lidera, jakim bez wątpienia był ledwie 20-letni Martin Ødegaard. Norweg wypożyczony z Realu Madryt dyrygował grą całego zespołu, a przy tym wszystkim brał udział w zdobyciu aż 23 goli (11 trafień i 12 asyst).

Pomimo tego Rosjanin zdołał tak poprzestawiać drużynę, że w pierwszych dziesięciu meczach bieżącej kampanii Vitesse zdobyło 23 punkty. Wówczas jednak pojawił się kryzys, czego efektem były cztery ligowe porażki z rzędu. 48-latek próbował ugasić pożar, ale kiedy dzisiaj jego podopieczni polegli w starciu z Heerenveen (2:3), złożył on rezygnację.

W tej chwili „Żółto-czarni” zajmują szóste miejsce w tabeli Eredivisie, lecz po zakończeniu weekendu mogą spaść o cztery pozycje.

Słucki jest trzecim trenerem, dla którego sezon w holenderskiej ekstraklasie kończy się przed czasem. Wcześnie zwolniony z VVV Venlo został Robert Maaskant, z kolei Jaap Stam, podobnie jak Rosjanin, sam zrezygnował z pracy w Feyenoordzie Rotterdam.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy