OFICJALNIE: Sneijder żegna się z reprezentacją!

OFICJALNIE: Sneijder żegna się z reprezentacją! fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: KNVB

Wesley Sneijder ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej.

Niespełna miesiąc temu stery nad drużyną narodową Holandii przejął Ronald Koeman, który wcześniej został zwolniony z Evertonu. Szkoleniowiec szykuje się powoli do pierwszego zgrupowania, ale już zaczął wprowadzać swoje porządki. Wizja 54-latka, mająca przywrócić ekipę „Oranje” na zwycięską ścieżkę, nie zakłada współpracy z wieloletnią gwiazdą zespołu, Wesleyem Sneijderem.

Na stronie internetowej holenderskiego związku piłkarskiego zamieszczony został komunikat, że pomocnik żegna się z reprezentacją. Takiego wyboru dokonał sam Koeman, jednak od samego początku był on szczery w rozmowach z piłkarzem i wspólnie doszli do wniosku, że najlepiej będzie zakończyć współpracę.

- Wesley jest jednym z najlepszych holenderskich piłkarzy w ostatnich latach. To świetny zawodnik i nadal gra bardzo dobrze. Ale musiałem podjąć decyzję, chcę zbudować na nowo zespół „Oranje” i dokonywać wyborów - powiedział o całej sprawie Koeman. Sneijder mówi, że w pełni rozumie zaistniałą sytuację.

- Gdy wyjeżdżałem do Kataru [Sneijder związał się ostatnio z tamtejszą Al-Gharafą - przyp. red.], oczywiście wiedziałem, że może mieć to wpływ na moją przyszłość na arenie międzynarodowej. Co więcej, rozumiem, że Koeman chce rozpocząć tę drogą z innymi, młodszymi zawodnikami. Bardzo otwarcie o tym rozmawialiśmy, była to przyjemna rozmowa. Szanuję jego wybór.

KNVB dodaje, że drzwi do reprezentacji wciąż będą otwarte dla Sneijdera, oczywiście w innej roli. 33-latek nie wyklucza, iż po zawieszeniu butów na kołku uda się na szkolenia trenerskie. Federacja zaznacza, że w przyszłości rozpatrzy możliwości dalszej współpracy.

Sneijder zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Holandii 30 kwietnia 2003 roku w starciu z Portugalią, wcześniej grał również dla młodzieżowych zespołów „Oranje”. Wtedy to zaczęła się jego 15-letnia przygoda, w trakcie której pomocnik rozegrał 133 spotkania. Czyni go to rekordzistą pod względem liczby występów dla Holandii. Ostatnim meczem był dla niego pojedynek z Rumunią 11 listopada zeszłego roku.

Dla drużyny narodowej były gracz Interu czy Realu Madryt zdobył 31 goli i zaliczył tyle samo asyst. W 2010 roku zdobył z reprezentacją wicemistrzostwo świata, a na mundialu w Brazylii zajął z nią trzecie miejsce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy