OFICJALNIE: Sobolewski zastąpi Ojrzyńskiego

OFICJALNIE: Sobolewski zastąpi Ojrzyńskiego fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Źródło: Wisła Płock

Radosław Sobolewski zostanie nowym trenerem Wisły Płock.

Dla 42-latka będzie to pierwsze takie wyzwanie w pełnym wymiarze. Wcześniej bowiem pełnił przede wszystkim funkcję asystenta kolejnych szkoleniowców w Wiśle Kraków, a w krytycznych momentach sam przejmował stery.

W ostatnim czasie pomagał pod Wawelem trenerowi Maciejowi Stolarczykowi. Teraz sam poprowadzi pierwszy zespół. Otrzymał on bowiem propozycję objęcia Wisły Płock.

Sobolewski zastąpi na tym stanowisku Leszka Ojrzyńskiego, który zrezygnował z piastowej funkcji ze względu na problemy osobiste. W ostatnich dniach pieczę nad zespołem trzymał jego asyst, Patryk Kniat.

Urodzony w Białymstoku były reprezentant Polski otrzymał wspomnianą propozycję kilka dni temu, jednak przez chwilę się wahał, ponieważ w najbliższych dniach mógł spodziewać się oferty z mocniejszego klubu. Ostatecznie jednak będzie pracował w Płocku.

42-latek podpisze z „Nafciarzami” kontrakt do 30 czerwca 2020 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Jego asystentem będzie znany z Krakowa, ale również z Korony Kielce, Mariusz Kondak.

Dla byłego pomocnika jest to powrót do Płocka. W przeszłości przywdziewał trykot Wisły w latach 1998-2003. 

Na nowym stanowisku zadebiutuje 18 sierpnia meczem z Piastem Gliwice.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy