OFICJALNIE: Solomon w Szachtarze

OFICJALNIE: Solomon w Szachtarze
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Szachtar Donieck

Szachtar Donieck poinformował o sprowadzeniu Manora Solomona.

Utalentowany skrzydłowy dał się poznać jako przebojowy zawodnik. Do jego atutów należy przede wszystkim dobry drybling oraz nieprzeciętna dynamika. To z kolei zaintrygowało Szachtara Donieck, który zdecydował się go pozyskać.

Solomon przenosi się do ligi ukraińskiej z Maccabi Petah Tikva, którego jest wychowankiem. Z nowym pracodawcą związał się kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2024 roku.

Przy okazji oficjalnego komunikatu nie została podana kwota transakcji, jednak media spekulują, iż Izraelczyk kosztował blisko sześć milionów euro.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mam okazję dołączyć do tak wielkiego klubu, który rywalizuje o najwyższe cele zarówno w kraju, jak i w Europie. To dla mnie powód do dumy i przede wszystkim milowy krok, jeśli chodzi o karierę. Chcę pomóc zespołowi i pragnę udowodnić, że nie bez przyczyny na mnie postawiono - powiedział.

19-latek rozegrał od początku sezonu dwanaście ligowych spotkań. W tym czasie zdobył dwa gole.

Solomon ma na swoim koncie dwa występy w reprezentacji Izraela, a więc niewykluczone, że zmierzy się z Polską przy okazji eliminacji do EURO 2020.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy