OFICJALNIE: Šporar w Slovanie

OFICJALNIE: Šporar w Slovanie
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Slovan Bratysława

Andraž Šporar podpisał umowę ze Slovanem Bratysława.

23-latek przez ostatni rok reprezentował barwy Arminii Bielefeld, do której został wypożyczony z FC Basel. Napastnik po powrocie do Szwajcarii nie zdecydował się na kontynuowanie kariery w tym kraju i postanowił przenieść się do Słowacji, gdzie związał się do końca czerwca 2021 roku ze Slovanem Bratysława.

- To był najtrudniejszy ruch transferowy, jaki kiedykolwiek było nam dane wykonać. Nie było łatwo, ponieważ o podpis Šporara zabiegało wiele klubów. Bardzo się cieszę, że zawodnik tej klasy trafił do nas  – powiedział Ivan Kmotrík.

- Pozwolę sobie powiedzieć, że zawodnik tej klasy pojawia się na Słowacji po raz pierwszy w historii. Andraž jest piłkarzem, który ma ogromny potencjał i co ważne jest reprezentantem swojego kraju. Sprowadzając takich piłkarzy zbliżamy się do Europy. Chcemy dostać się do pucharów i tam nieco namieszać, ale do zrealizowania tego celu potrzebni są nam gracze o potencjalne porównywalnym do Andraža. Witamy go serdeczni i mam nadzieję, że nasza współpraca będzie pełna sukcesów – dodał wiceprezes zespołu.

Slovan nie był jedynym klubem, który starał się o pozyskanie 23-letniego napastnika. Chęć sprowadzenia Šporara przejawiały też kluby z Holandii, Belgii i Serbii.

Słoweniec wystąpił w tym sezonie w dziewięciu meczach 2.Bundesligi i zdobył w nich dwa gole.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy