OFICJALNIE: Sporting pozyskał następcę Ruiego Patricio!

OFICJALNIE: Sporting pozyskał następcę Ruiego Patricio!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sporting CP

Emiliano Viviano został nowym zawodnikiem Sportingu.

Doświadczony bramkarz przeniósł się do portugalskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z Sampdorii i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2020 roku.

W zawartej umowie znalazł się zapis umożliwiający właścicielom „Lwów” przedłużenie kontraktu z zawodnikiem o kolejne dwanaście miesięcy oraz możliwość jego ewentualnego wykupienia za 45 milionów euro.

Według nieoficjalnych informacji, drużyna z Genui na sprzedaży swojego piłkarza zarobiła zaledwie dwa miliony euro.

Emiliano Viviano trafił do Sampdorii przed rozpoczęciem sezonu 2014/2015 z Palermo. Początkowo występował w ekipie ze Stadio Luigi Ferraris na zasadzie wypożyczenia, aby następnie po dwóch latach zostać wykupionym z klubu z Sycylii.

W sumie były gracz takich zespołów jak Inter, Fiorentina czy Arsenal rozegrał 115 spotkań w szeregach „Blucerchiati”, w których 30-krotnie zachował czyste konto.

32-letni piłkarz będzie się starał zastąpić Ruiego Patricio w składzie Sportingu, który po rozwiązaniu umowy z klubem przeniósł się do Wolverhampton (więcej - TUTAJ). Z kolei jego miejsce ekipie z Genui zajmie najprawdopodobniej Marco Sportiello.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy